2015-2016 Eğitim Öğretim yılının tamamlanmasıyla onarım sürecine giren ve Başiskele’de yapımı devam eden okullarda incelemelerde bulundu. İlk olarak Yuvacık Yeşilyurtmahallesinde bulunan Levent Kırca Oya Başar İlk ve Orta okulunu ziyaret ederek başlayan Yılmaz’a Başiskele Kaymakamı Ali Partal ve Başiskeleİlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya’da eşlik etti. Levent Kırca Oya Başar İlk ve Orta okulunun eksiklerini ve sorunlarını görüşen Yılmaz, “Okulumuzun Ortaokul Bölümü'nün kapasitesi ihtiyaca cevap veremiyor. Yakacık mahallesinde temeli atılan yeni binamıza bir yıl sonra taşınacak. Bu sene için de gerekli tedbirleri alacağız.” Dedi.

İKİ YENİ OKUL İNŞAATINI GEZDİ
Levent Kırca Oya Başar İlk ve Orta Okulunu ziyaretinin ardından Kaymakam Ali Partal ile Kullar Yakacık Mahallesi ve Yuvacık Paşadağ’da yapımı devam eden iki okul inşaatını ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Okulların durumu hakkında İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya’dan bilgi alan Yılmaz; “Başiskele’miz her geçen yıl artan nüfus oranıyla birlikte ortaya çıkan okul ihtiyacına cevap verebiliyor. Bu iki okul da ilçemizin Eğitim Öğretim ihtiyacına katkı sağlayacak. Yeni tamamlanan Okullarımızda müteahhitlerin ciddi eksiklikleri ile karşılaşıyoruz. Temelinden inşaatın teslimine kadar çok ciddi denetim gerekiyor. Il Milli Eğitim Müdürlüğümüz bu konuda çok daha hassas olmalı. Denetimleri yapan Müşavir firmalar sorumluluğunu yerine getirmeli. Bu konunun sıkı takipçisi olacağız." dedi.

KOCAELİ ANADOLU LİSESİNE ZİYARET
Ziyaretlerinin sonunda Kocaeli Anadolu Lisesine gelen Yılmaz, burada okul müdürü Sabit Limon ile okul hakkında bilgiler aldı. Ramazan bayramından sonra Yeniköy’de yeni bir binaya taşınacak olan Kocaeli Anadolu Lisesinin yeni dönemde mevcut eğitim kalitesini daha da arttıracağını ve Kocaeli’nin en başarılı Anadolu Lisesi olmayı devam ettireceğini söyleyen Yılmaz, programın sonunda bir hatıra fotoğrafı çekilerek buradan ayrıldı.