İlimizde sıcaklık 38-39 dereceleri görürken vatandaşlar özellikle yaşlılar sokaklarda şemsiye ile gezerek aşırı sıcaklardan korunmaya çalışıyor. Yetkililer sıcak havalardan dolayı özellikle yaşlıları, şeker ve kalp hastalarını daha dikkatli olmaları konusunda uyarırken güneş çarpmaları konusunda da halkı bilgilendiriyor.
 
ÇOCUKLAR FISKİYENİN ALTINDA
Havaların aşırı sıcak olmasıyla birlikte sıcaklardan bunalan çocuklar, meydanlardaki fıskiye ve süs havuzlarına girerek hem serinliyor hem de eğleniyorlar. Çocuklar eğlenirken aileleri de fıskiyenin yanında serinledi.
 
SOKAK VE CADDELER BOŞ
İlimizdeki aşırı sıcaklardan dolayı insanlar sokaklar ve caddelerde fazla gezmezken serin dükkanların içerisinde kalmayı tercih ediyor.
 
METEOROLOJİ UYARDI
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sıcak hava dalgasının dünden itibaren ilimizde hissedilir derecede sıcaklık artışlarına sebep olacağını belirtti. Kocaeli'de sıcaklığın 39-40 dereceye kadar ulaşması bekleniken meteoroloji güneş çarpmalarına karşı halkı uyardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yüksek hava sıcaklığından dolayı oluşabilecek başta sağlık sorunları olmak üzere meydana gelebilcek olumsuzluklara karşı vatandaşlara dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu.
 
Bu hafta en yüksek hava sıcaklıklarının Karadeniz Kıyı kesiminde 30-32, Erzurum, Van, Antalya ve Mersin’de 33, İstanbul’da 34, Ankara, Kayseri, İzmir Bursa ve Sakarya’da 38, Karabük, Burdur, Malatya ve Edirne’de 40, Manisa ve Kahramanmaraş’ta 41, Elazığ ve Aydın’da 42, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Batman’da 43 dereceye ulaşacağı bekleniyor.