Meteoroloji Genel Müdürlüğü Türiye'nin bazı bölgeleri için sağanak yağış uyarısında bulundu. Karadeniz, Marmara'nın doğusu ve İç Anadolu bölgesinin kuzeydoğusu için sağanak yağış uyarısında bulunan Meteoroloji vatandaşları su baskınlarına karşı tedbirli olunması konusunda uyardı.

Meteoroloji'den yapılan açıklama şu şekilde:

Yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara'nın doğusu, Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeydoğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Giresun çevreleri ile zamanla Trabzon ve Artvin çevrelerinde kuvvetli, Rize ile Trabzon'un doğu ve Artvin'in kuzey ilçelerinde şiddetli ve yer yer aşırı olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Giresun çevreleri ile zamanla Trabzon ve Artvin çevrelerinde kuvvetli, Rize ile Trabzon'un doğu ve Artvin'in kuzey ilçelerinde şiddetli (76-100mm) ve yer yer aşırı (100 mm üzeri) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, heyelan, ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.