MHP Gebze İlçe Teşkilatı, bayramın ikinci gününde parti binasında bir araya geldi. Bayramlaşmada ilçe başkanı Ferit Taşdemir ve yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaptı, gelen konuklarla yakından ilgilendi. Az sayıda partilinin katıldığı bayramlaşma töreninde konuşan ilçe başkanı Taşdemir, ”Bayramlar; sevgilerin yoğrulduğu, sevinçlerin yoğunlaştığı, hürmet ve hatırlamanın daha bir ön plana çıktığı müstesna günler. Bayram demek kucaklaşma ve kavuşma demektir” dedi.
 
SONUÇLARI VAHİM OLUR
İhmalle geçirilecek her anının sonucunun vahim olacağını ifade eden Taşdemir, “Türkiye'nin bu sancılı ve sorunlarla dolu gündeminde Kurban Bayramı'nın yeni bir soluk olması, yeni bir umut ve hedef birlikteliği sağlaması öncelikli temennimdir. Kardeşliğimizi kurban vermeye çalışanlara, milli varlık ve emanetlerimizi yağma etmeye niyetlenenlere kurban ibadetinin vakar ve asaletiyle cevap vermek zorundayız. Çünkü ihmalle geçirilecek her anın bedeli ağır, sonuçları vahim olacaktır” diye konuştu. Taşdemir, konuşmasında ayrıca şunları söyledi: 
 
SAFLAR SIKI OLMALI
Türkiye'nin geleceğine şerh düşmeye, çembere almaya, ipotek koymaya kalkışan yerli ve yabancı odaklara tıpkı bayram ruhuyla direnmek lazımdır. Milletimizi içten içe eritme, günden güne bölme hevesinde olanlara karşı Türk tarihinin ilham ve mirasıyla karşı koymak, maneviyatımızda açılmak istenen gediklere fırsat vermeden bayram coşkusuyla safları sıkı tutmak gerekmektedir. Kurban Bayramı, bozulmak istenen kardeşliğimize, baltalanmak istenen huzurumuza sahip çıkmak için manevi bir imkândır.
 
SAMİMİYETLE DOKUNULMALI
Kurban Bayramı'nda unutulan, yalnızlığa terk edilen yoksul ve çaresiz insanlarımıza samimiyetle dokunulmalıdır. Sıla-i rahimde biriken özlem ateşinin söndürülmesiyle birlikte, küslük ve kırgınlıklar yerini daimi ve hasbi muhabbet ve meşverete bırakmalıdır. Allah'tan niyazım, kesilen kurbanların makbul ve kabul olmasıdır.15 Temmuz'dan bu tarafa, teröre kurban verdiğimiz, milli vicdanda derin bir sızı olan şehitlerimizin ve bunların muhterem ailelerinin akıllardan çıkarılmaması, her fırsatta hatırlanmaları ahde vefanın da bir gereğidir. Dileğim hiçbir bayram ve günlerde analarımızın evlat acısıyla gözyaşı dökmemesidir.”