MHP Gebze İlçe Teşkilatı iki yönetici hakkında ihraç edilmeleri için başvuruda bulundu. Millihakimiyet.com’un haberine göre sosyal medyada partiyi eleştiren ilçe yöneticileri Fatih Gümüş ve Belediye meclis üyesi adayı Kenan İkinci'nin partiden ihraç edilmesi için İl'e başvuru yapıldı.

30 Mart seçimlerinde bekleneni veremeyen MHP'de sular ısınmaya başladı. Seçim sonrası yenilginin faturasının kime kesileceği merakla beklenen MHP'de Türkkan yenilginin sorumlularını ararken, İl Başkanı Aydın Ünlü'nün ise seçim yenilgisinin olmadığını ve partinin başarı gösterdiğini düşünürken, teşkilat içerisinde farklı düşünenler ise sosyal medyada sorumlulara yüklenmeye başladı.

SOSYAL MEDYA’DAN ELEŞTİRİ GELİNCE

MHP Gebze İlçe yöneticilerinden Fatih Gümüş ve MHP Gebze Belediye Meclis üyesi adayı Kenan İkinci sosyal medya üzerinden partilerini eleştirirken, MHP Gebze İlçe Başkanı Ferit Taşdemir sosyal medyadan teşkilatın eleştirilmesine ihraç istemiyle cevap verdi. MHP Gebze İlçe Başkanı sosyal medyada partiyi eleştiren İlçe Yöneticileri Fatih Gümüş ve Belediye meclis üyesi adayı Kenan İkinci'nin partiden ihraç edilmesi için İl'e başvuru yaptı. MHP Gebze İlçe Teşkilatının başvurusu sonrası araya giren partililer Gümüş ve İkinci'nin ihraç edilmeyeceğini söylerken, bundan sonrasına MHP Genel Merkezi'nin karar vereceği öğrenildi.