6 Aralık’ta MHP İzmit İlçe Kongresi ile başlayan MHP ilçe kongreleri 4Ocak Pazar günü yapılacak olan Çayırova kongresi ile son bulacak.
10 ilçede yapılan kongrede de ilçe delegeleri, mevcut başkanlarla yola devam etme kararı aldı. Geriye iki ilçenin seçimi kaldı. Darıca’da kongre, bugün gerçekleştirilecek. Son kongre ise yarın MHP Çayırova İlçe Teşkilatı’nın olacak. Diğer kongrelerin aksine bu iki ilçede mevcut başkanlar seçilmeyecek.
 
 DARICA’DA ÜÇ ADAY
 
MHP Darıca İlçe Başkanı Erkan Azeri, bilindiği gibi cezaevinde. Tutuklu olduğu için yeniden aday olamayan Azeri’nin koltuğuna üç isim talip. Yarınki kongrede, MHP Darıca İlçe Başkan Vekili Mustafa Kemal Yılmaz, Fatih Kürşat Demir, Orhan Özcan’ın liste çıkarması bekleniyor. Ayrıca daha önce aday olacağını duyuran Ülkü Yaldız’ın ise net bir karar vermediği öğrenildi. MHP Darıca İlçe Kongresi, Darıca Spor Salonu’nda saat 12.00’de başlayacak. 400 ilçe delegesinin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 18 asil ve 18 yedek ilçe yöneticisinin yanı sıra 52 de il delegesi seçilecek.
 
ÇAYIROVA’DA DA ÜÇ ADAY VAR
MHP Çayırova İlçe Başkanı İsmail Akkuş, yeniden aday olmayacağını duyurmuştu. Pazar günü Çayırova Belediyesi Kültür Merkezi’nde saat 12.00’de başlayacak kongrede 18 asil, 18 yedek ilçe delegesinin yanı sıra 27 de il delegesi belirlenecek. Mehmet Şeref Uzunal, Fatih Kartal ve Ferhat Güneş kongrede aday olacağını duyurmuştu. Ayrıca sürpriz bir listenin de çıkacağı konuşulanlar arasında.
 
 İL BAŞKANLIĞINDA AYDIN ÜNLÜ AVATANTAJLI
8 Şubat’ta gerçekleştirilecek il kongresi için oldukça önemli olan ilçe kongrelerinde MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün ağırlığı iyiden iyiye hissedildi. İl delege sayısı fazla olan İzmit, Gebze, Derince, Gölcük, Kartepe’de desteklediği adaylar kazanan Ünlü, il kongresinde avantajlı görünüyor. MHP İl Başkanlığı’na aday olan Selim Çakır, Sedat Arı ve Hüseyin Murtazaoğlu da seçim için çalışmalarını sürdürüyor.