MHP İl Teşkilatı, büyük kurultaya adeta çıkarma yaptı. İlimizden yaklaşık 2 bin kişi Ankara’ya gitti. MYK listesinde sadece Kocaeli milletvekili aday adayı Saffet Sancaklı yer aldı

 

MHP’nin Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleşen 11. büyük kurultayına ilimizden binlerce partili katıldı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin tek aday olduğu kurultaya Kocaeli damga vurdu. Kocaeli teşkilatı, 45 otobüsle Ankara’ya adeta çıkarma yaptı. 2 bin Kocaelili, Bahçeli’ye moral verdi. İlimizden 25 üst kurul delegesi, kurultayda oy kullandı.
 
TOSUNOR VE AZERİ YOK
MYK’ya Darıca eski ilçe başkanı Erkan Azeri, il teşkilatı tarafından önerilmesine rağmen kendisine listede yer bulamadı. Geçtiğimiz dönem de MYK’da bulunan ve ilimizden milletvekili aday adayı olan Saffet Sancaklı, yeniden MYK’ya girmeyi başardı. Aynı zamanda geçtiğimiz dönem MYK listesinde olan Figen Tosunor, bu dönem kendisine yer bulamadı. Aslen Karamürselli olan Figen Tosunor, geçtiğimiz günlerde milletvekili aday adayı da olmuştu.
 
ÇAKIR, DİSİPLİN’DE
İl sıralamasını boş bırakan Tosonur’un listeye neden alınmadığı ise bilinmiyor. Büyük kurultayda bir de sürpriz yaşandı. 20 kişilik Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyeliği’ne 15. sırasından ise Kocaeli eski Ülkü Ocağı Başkanı Selim Çakır girmeyi başardı. Ancak sayımların gecenin geç saatlerine kadar sürmesi bekleniyor. Sayımın ardından sıralamalar kamuoyuyla paylaşılacak.