Darıca Belediye Meclis Üyesi Ahmet Uzun, geçtiğimiz günlerde MHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçmişti. Uzun’un rozetini, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık takmıştı.

Uzun’un saf değiştirmesi, eski partisi MHP’lileri oldukça öfkelendirmişe benziyor.

Özellikle eski Darıca İlçe Başkanı ve İl Başkan Yardımcısı Erkan Azeri ile Darıcalı olan Milletvekili adayı Arif Gülen, Ahmet Uzun’u ihanetle suçlamıştı.

Dün de MHP Darıca İlçe Teşkilatı bir açıklama yaptı.

Ahmet Uzun’un disiplinsiz davranışları nedeniyle disiplin kuruluna sevk edildiği vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ahmet Uzun adlı şahıs meclis üyeliğine seçildikten sonra özellikle son 1 yıl içerisindeki zikzaklı davranışları ve şu an geldiği nokta itibariyle, AKP ile kirli ilişkiler içerisine girdiğini gösteriyor.

Bu şahıs, zaten bu disiplinsiz davranışlarından dolayı 27 Ocak 2015 tarihli ilçe yönetim kurulu kararı ile disipline sevk edilmiştir.

Fakat şunu belirtmeliyiz ki kim ne yaparsa yapsın MHP oyunu hızla arttırarak, 1 Kasım’da da oyunu ikiye katlayarak Darıca’da 30 bin civarında oy alacaktır.

Türkiye’nin artık terörle iş birliği yapan, şehirleri bombayla ve teröristle doldurulmasına bilerek ve isteyerek göz yuman AKP’ye Türk milleti gerekli dersi sandıkta vereceği çok nettir. 1 Kasım akşamı AKP’nin biteceği aşikardır.”