AKP Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, 1 Kasım erken seçimleri için yeniden milletvekili aday adaylığı koydu

 
 
AKP Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz’ın oğlu olan Mehmet Akif Yılmaz, 7 Haziran genel seçimlerinde milletvekili aday adaylığını koymuş ve genel merkez tarafında 5. Sırada aday gösterilmişti. Seçim sonucunda Yılmaz, 25. Dönem milletvekili olarak meclise gitmişti. 1 Kasım tarihinde yapılacak olan erken seçim kararının ardından Yılmaz, bugün parti binasına gelerek 26. Dönem için yeniden aday adaylığını koydu. Başkan Ceyhan,” 26. Dönem milletvekili adaylığının da Sayın vekilimize hayırlar getirmesini diliyorum” diye konuştu.
 
BELİRSİZLİK SON BULACAK
Başvuru dosyasını İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’a teslim eden Yılmaz ise ”Kocaeli’nin yetiştirmiş olduğu bir evlat olarak 25. Dönem milletvekili adayı süreci yaşadım. Netice tek başına iktidar olmasına yetmedi. 7 Haziran beri geçirdiğimiz süreç bütün partilerin ülke adına neler yaptığını gösterdi. Bu tablo bu ülkenin sorunları çözecek. 1 Kasım ülkemizde ki belirsizliğin son bulacağı bir gün olacak” dedi.
 
Mehmet Akif Yılmaz Kimdir?
1975 yılında Ankara'da doğdu. Evli ve içi çocuk babası. Lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde yaptı. Yüksek Lisans eğitimini de Sakarya Üniversitesi'nde yaptı. Şu anda Marmara Üniversitesi İslam Tarihi Bölümü'nde doktora eğitimine devam etmektedir. İzmit Mehmet Ali Paşa Milli Gençlik Vakfı Başkanlığı, Kocaeli MGV İl Yönetici Kurulu üyeliği, Sakarya MGV Üniversite Birim Sorumluluğu, Sakarya İlahiyat Fakültesi Öğrenci Derneği Başkanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü'nde görevler aldı. Sakarya Şehit Abanoz Lisesi, Bekirpaşa Vakıf İlköğretim Okulu ve Başiskele Misak-ı Milli İlköğretim Okulları'nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği yaptı. 25. Dönem AKP Kocaeli Milletvekili.