Seçimlere sayılı günler kala mahalle mitinglerine devam eden Saadet Partisi (SP)Gebze İlçe Teşkilatı dün Osman Yılmaz Mahallesi Trafo Meydanı’nda miting gerçekleştirdi. Mitinge Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Adayı Hasan Bitmez, Kocaeli İl Karargah Başkanı Nurettin Çelik, SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Nihat Yıldız, SP Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, il, ilçe yöneticileri, Kocaeli Milletvekili adayları ve partiler katıldı.

‘AKP’YE SON NOKTAYI KOYACAĞIZ’

Programın açılış konuşmasını Saadet Partisi Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz yaptı. AKP iktidarına 7 Haziran seçimleriyle noktayı koyacaklarını söyleyen Korkmaz, “Ancak havuz medyası manipülasyon yapıyor. Bu Pazar günü yapılacak olan seçimlere hazırlanıyoruz. Bizim medyamız yok, arkamızda holdingimiz yok. O nedenle biz üzerimize düşeni hakkıyla yerine getireceğiz” dedi.
 

‘HIRSIZLIK VE YOLSUZLUK YAPANLARI BİLİYORUZ’

Saadet Partisi Kocaeli Karargâh Başkanı Nurettin Çelik seçim ne manaya geldiği çok iyi bildiklerini ifade ederek, “ Bütün adaylarımız sokak sokak geziyor. Hiçbir seçim bunun gibi olmadı” dedi. Konuşmasında ulusal basına yüklenen Çelik,“ Kurgu haberler yaparak algı partimiz üzerinde oluşturuluyor. Geçen Bartın’da miting yapmış kimse gelmemiş diye yazıyorlar. Bizleri görmüyormusun. Ama 7 Haziran seçimlerinin sonrasında her biri sesimizi duyacak. Ayrıca Türk milleti hırsızlık yapan bakanları yolsuzluk yapan belediye başkanları iyi biliyor. Fakat bizler hep birlikte bu oyunları bozacağız” şeklinde konuştu.

‘BÜYÜK PALYAÇO ŞEVKİ YILMAZ'DIR.’

Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili adayı Serhat Duyar, “Her siyasi partiye oy vermiş olabilirsiniz. Ancak bu seçimde herkes Saadet Partisi’ne oy vermek zorunda. İktidara gelen hiçbir parti ülkenin sorunlarını çözemedi. Bu meclisin sevgiye, birliğe, Saadet’e hoşgörüye, kardeşliğe ihtiyacı var. 7 Haziran’da Saadet Partisi’ne oy vermekten başka çare yok” dedi. Duyar, eski Rize milletvekili Şevki Yılmaz için çok sert eleştirilerde bulundu. Yılmaz’a Apalyaço  diyen Duyar, “Burada rahmetli Erbakan hocamızın tabiriyle palyaçolar var. Kocaman palyaçolar var. Kocaeli’de de en büyük palyaço Şevki Yılmaz'dır. Şevki Yılmaz demiş ki Saadet, meclise girerse kurban keseceğim.  Ey en büyük palyaço Şevki Yılmaz, o kurbanı hazırla, 8 Haziran sabahı o kurbanı keseceğiz” diye konuştu.

‘AKP MİLLETİ YANILTIYOR’

Son olarak kürsüye Saadet Partisi Genel Başkan Yarıdmıcısı ve Kocaeli Milletvekili Adayı Hasan Bitmez çıktı. Konuşmasında AKP hükümetini eleştiren Bitmez şunları söyledi; “Bunlar Erbakan hocanın öğrencileriyiz diyerek Türkiye’de iktidara geldiler. Bu ülkeyi 13 yıldır yönetiyorlar deniz bitti kum gözüktü. AKP 13 yıldır bu ülkeyi yönetmeyi becerememektedir. Emeklilerimiz açlık sınırının altında geçinmeye çalışmakta. AK Parti faizci bir partidir. Fakat bilen bir şey var. Beceriksiz bir muhalefet partileri var o yüzden bu AKP 12 yıldır iktidar. AKP milleti yanıltıyor. Bu yüzden Saadet Partisi’ne bu ülkenin ihtiyaç var” Konuşmalar sonrasında Kocaeli Milletvekili adayları hep birlikte sahneye çağırılarak tanıtıldı.