ATV ekranlarında yayınlanan ‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’ programının sunucusu Müge Anlı kaybolma ihtimali olanlar kişiler için bir proje hazırladı. Yıllardır kayıpların bulunması için öncülük eden ve bugüne kadar bin 453 kayıp şahsın yakınlarıyla buluşmasını sağlayan Anlı'nın öncülük ettiği "Sevgi İzi" adlı proje sayesinde zihinsel engelli, alzheimer ve benzeri rahatsızlıkları bulunan ve kaybolma ihtimalleri yüksek olan kişilere daha çabuk ulaşılması sağlanacak. Projeye göre, kaybolma ihtimali yüksek olan kişilerin koluna ‘Sevgi İzi’ni belirten bir rakam işleniyor. Bu rakamla www.benibuldular.com'a kayıt yaptırılıyor. Kişi kaybolduğunda kolundaki bu Sevgi İzi'ni görenlerin bu siteye bildirmeleri halinde yakınlarına hemen ulaşılması sağlanıyor.
 

 
DÖVME ŞEKLİNDE
3'ncü kişilerin bilgileri göremeyeceği bu kayıtların ardından sistem bir kod numarası verecek. Bu kod numarasını alan kişiler, siteden bulundukları kentteki gönüllü dövme sanatçıları ile irtibatlanacak. Kod numaralarını sol elinin üzerine dövme şeklinde yaptıracak. "Sevgi izi" adı verilen dövmeler sayesinde yanında kimliği bulunmayan kayıplar, hayatını kaybeden ya da trafik kazası geçirerek aylarca yoğun bakım ünitelerinde yatan kişilerin bilgilerine kısa sürede ulaşılacak.
 

 
İLİMİZE GELDİ
Müge Anlı’nın ekipleri, ‘Sevgi İzi’ projesine İzmit’te Kasaba Tatto’nun sahibi Cüneyt Erdi sponsor oldu. Müge Anlının ekibi İzmit’te gelerek, Köseoğlu Pasajı içerisinde yer alan Kasaba Tattoo’da program boyunca canlı yayın yaptı. İzmitlilerin projeye ilgisi oldukça yoğun oldu. Düşkün ve Yaşlıları Koruma Derneği de projeye katkı sağlayarak üyeleri ile birlikte sevgi izi yaptırdı.
 
İZMİTLİLER İLGİ GÖSTERDİ

 
KENDİNDEN EMİN OLMAYAN HERKES YAPTIRMALI
“Sevgi İzi” yaptıran Nihal Kupşi, “Bende yaptırmaya karar verdim. Güzel bir proje. İlla kaybolmak gerekmiyor, kaza olabilir, kimliğiniz üstünüzde olmaya bilir. Sabaha kalkabileceğimiz belli değil. Kaybolanları gördükçe insanın içi ürperiyor. Bende sevgi izimi böyle düşünerek yaptırdı” ifadelerini kullandı. Düşkün ve Yaşlıları Koruma Derneği Sevcan Tamer, “Sevgi İzi projesinde, Sivil Toplum Merkezleri, Sakatlar Derneklerine ihtiyaç var. Kendinden emin olmayan herkes bu izi yaptırmalı” diyerek, Kasaba Tattoo’nun sahibi Cüneyt Erdi’ye teşekkür etti.