Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bugün Harp Akademileri Komutanlığı'nı ziyaret ederek Ergenekon ve Balyoz davalarına ilişkin “Aldatıldık” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yanıt veren CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, “2004 yılında bir grup toplantısında R.T. Erdoğan Rektörlerin aldatıldık sözlerine ‘bunlar akıl baliğ değil mi’ sözleriyle cevap vermişti!” hatırlatmasında bulundu.

CHP’li Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bugün Harp Akademileri Komutanlığı'ndaki Ergenekon ve Balyoz konusunda “Aldatıldığı” yönündeki sözlerine yine Erdoğan’ın 2004’te yaptığı konuşmasıyla yanıt verdi.

‘SAVCISIYIM DİYORDU’

Erdoğan’ın 2004’teki grup toplantısını hatırlatan CHP’li İnce, Twitter’den “2004’teki bir grup toplantısında R.T. Erdoğan Rektörlerin aldatıldık sözlerine ‘bunlar akıl baliğ değil mi’ sözleriyle cevap vermişti! Bugün savcısıyım dediği davada ‘şahsım başta olmak üzere tüm ülke yanlış yönlendirildi, aldatıldı’ dedi. R.T.Erdoğan akıl baliğ değil mi?” mesajını paylaştı.

Erdoğan, 2004’teki grup toplantısında imam hatip liselerini de içeren meslek okullarını bitirenlerin genel liselilerle eşit koşullarda üniversiteye girmelerini sağlayan taslağa tepki gösterilmesini hatırlatmıştı. Üniversitelerarası Kurul Başkanı ile görüştüğünü ifade eden Erdoğan konuşmasında “İki arkadaşımız aldatıldılar’ diye ifade kullandı. Dedim ki, ‘Bunlar akıl baliğ değil mi?’ İki tane koskoca rektörü nasıl aldatırlar acaba?” açıklamasında bulunmuştu.

 

 

odatv.com