Belediye Başkanı Ali Toltar tarafından 17 Şubat 2015 tarihinde görev yeri değiştirilen Dilovası Belediyesi eski başkan yardımcısı Muhiyettin Gültekin, "haksızlıklara boyun eğersek ve sesiz kalırsak, hem şerefimizi hem de hakkımızı kaybederiz." dedikten sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, Dilovasının tepesinde çöp deponi alanı yapılmasını sert bir dille eleştirerek bu karardan dönülmesi gerektiğini açıkladı.
 
Deneyimli bir belediyeci olan Muhiyettin Gültekin Dilovası’nın gündeminde ki en önemli olaya sessiz kalmadı. Sosyal medya hesabı üzerinde Dilovası halkını birlik beraberliğe çağıran Gültekin şöyle dedi.
 
Gültekin, ''Yazmamayi düşünüyordum ama, sabrım tükendi, Dilovası için yazmak zorundayim çünkü Dilovası halkı çok şerefli, onurlu ve mazlum bir halktır.
Bu sebeple haksızlıklara boyun eğersek ve sesiz kalırsak, hem şerefimizi hem de hakkımızı kaybederiz.
Kömürcüler osb' , hemen yanıbaşımızda tepemizde ki çöp deponi alanı ve proje aşamasında olup Büyükşehir Belediye meclis kararı ile ormandan tahsis edilen 1528 dönümlük bu yer, Kararda da okunduğu gibi Dilovası Belediye sınırları içerisinde Köseler mahallemizin yanında bir yerdir, kaç km.uzaklıkta olması hiç önemli değildir, netice itibariyle Dilovası sınırları içerisindedir ve bu alana gelecek olan kocaeli ve ilçelerinin tüm çöp kamyonları Dilovası 'nın sınırları içerisindeki yolları kullanacaklardır. Tüm ilçelerin çöp taşıma kamyonlarının, ilçemize bırakacakları egzoz dumanı, çöp kokusu ve geçtiği istikamette varsa olacak sızıntı kokusu tüm Dilovası nı rahatsız edecektir.
Sonuç itibariyle bu karar,64 üyeli Büyükşehir Belediye Meclisinde oy çokluğu ile geçmiştir, Dilovası için talihsiz bir karardır, bu karara karşı çıkmamak büyük bir vijdansızlıktır. 
Bizler ne yapabiliriz sorusuna gelince :
1- Öncellikle birbirimizi kırmayacağız, karar çıkmış bir kere. Red oyu ve olumlu oy verenler karar metninde görülüyor, hata olabilir, dalgınlığa gelmiş olabilir, allayip pullayip entegreymiş çok güzelmiş gibi süslü laflarla olumlu oy verenleri etkilemiş olabilirler o yüzden birbirimizi eleştirsek, zaman kaybi olur ve atı alan Üsküdar ı geçer.
2- 2872 sayılı Çevre kanunun 30. Maddesine göre, çevreyi kirleten, çevreye zarar veren, çevre kirliliğine sebebiyet veren her hareket, suç unsuru olarak kabul edilmiştir ve bunu yapanlar hakında cezai işlemler vardır.
3- Dilovası'nın tüm sivil toplum kuruluşları, Mahalle Muhtarlarımız ve günüllü cesur ve mert insanlarımızla biraraya en kısa zamanda gelerek, çevre konusunda deneyimli bir avukat ve deneyimli bir çevre mühendisi önderliğinde Hukuk yolu ile mücadele etmek mecburiyetindeyiz.
Çok geç kalmadan harekete geçmek zorundayiz değerli kardeşlerim ve abilerim.
Saygılarımla Daha iyi bir Dilovası için hayırlı gunler dilerim.''