Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Gebze Şubesi, AK Parti  Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç’ı iş yerinde ziyaret etti. MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kurt, yönetim kurulu başkan yardımcısı ve mali işler komisyonu başkanı Mehmet Penbegüllü, teşkilatlanma komisyonu başkanı Orhan Kahya, sektör kurulları komisyonu başkanı Şerif Ali Öztürk, basın yayın komisyonu başkanı Ahmet Demir, 8. dönem Gebze şube başkanı Adnan Kurt, üyeler arası ilişkiler komisyonu başkanı Serkan Beyaz, Genç MÜSİAD Gebze Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Akın’ın da hazır bulunduğu ziyarette son dönemde yaşanan gelişmeler ele alındı.  

 
 
GİRİŞİMCİLER İÇİN PROJE
Dostane bir havada geçen toplantıda Gebze MÜSİAD olarak son dönemde yaptıkları çalışmalardan bahseden başkan Ali Kurt, bölge iş adamlarına yönelik faaliyetlerinin büyük hızla sürdüğünü söyledi. Önümüzdeki günlerde bölge iş adamlarına ve girişimci ruhuyla sektörlere giriş yapmayı düşünenlere sunmaya hazır projeleri olduğundan bahsetti. Geçmişte yaptıkları seminerlerden ve eğitimlerden ayrıca bahsetti. Bir sivil toplum kuruluşu olarak üzerlerine düşen görevi bundan önce olduğu gibi bundan sonrada sonuna kadar yapacaklarını söyleyen Ali Kurt; Zafer Kılıç’ın yıllardır gerek Çayırova’ya gerekse Gebze’ye verdiği hizmetlerini takdir ettiklerini, ileride kendisini daha iyi yerlerde görmek istediklerini söyledi.
 
TERÖRE KARŞI KARDEŞLİK
Gündemle ilgili gelişmelerin de paylaşıldığı ziyarette, bulundukları çevrede ve ülke genelinde geniş kapsamlı bir  AR-GE çalışmasının faydalarından bahseden ilçe başkanı Kılıç, gerek teşkilatlarla gerekse üst kademelerde bu tür çalışmaların yapıldığından bahsetti. Bu çalışmaların meyvesinin ileriki yıllarda ülkenin iktisadi anlamda yararına olacağını ve her kesimin bundan fayda göreceğini söyledi. Sabırla, inançla ve kararlılıkla özellikle sanayileşme anlamında  herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğinden bahsetti. Öte yandan Kılıç, ülke gündeminden bir türlü inmeyen terör probleminin çözülmesiyle ilgili, herkesin birbirine ihtiyacının olduğunu, kardeşlik ruhunun yeniden inşa edilmesi gerektiğinin altını çizdi. Samimi bir havada geçen ziyaretin ardından MÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Ali Kurt ile yönetim kurulu üyeleri kendilerini ağırlayan AK Parti  Çayırova İlçe Başkanı Zafer Kılıç’a ve çalışanlarına teşekkür etti.