Gebze İlçesi'nde kavga ettiği 2 kişiyi pompalı tüfekle vurarak öldüren berber Mustafa İşbilir, çelik yelek giydirilerek adliyeye sevk edildi.

Dün akşam İbrahimağa Caddesi'nde meydana gelen olayda, Gebzespor Eski Çarşı Taraftarlar Grubu Başkanı İmdat Karakaya ile Tamer Alkan, Mustafa İşbilir'in berber dükkanına gittiler. Mustafa İşbilir daha önce kendisini tehdit etmeleri nedeniyle haklarında şikayette bulunduğu İmdat Karakaya ve Tamer Alkan ile tartışırken, 2 kişi işyerinin camlarını kırdı. Mustafa İşbilir iş yerinde bulunan pompalı tüfeğini alarak İmdat Karakaya ve Tamer Alkan'ın üzerine ateş açtı. Karakaya ve Alkan hayatlarını kaybetti.

Gözaltına alınan Mustafa İşbilir, Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde işlemlerinin tamamlanmasının ardından Gebze adliyesine sevk edildi. Mustafa İşbilir'e çelik yelek giydirilirken, polis adliyede geniş güvenlik önlemleri aldı.

OLAY
İmdat Karakaya ile Tamer Alkan, aralarında husumet olduğu iddia edilen Gebze ilçesi İnönü Mahallesi İbrahim Ağa ve Şehit Erdem Demir Caddesi'nin kesiştiği noktada kuaför dükkanı işleten Mustafa İ'nin iş yerine gelerek, tartışmaya başlamıştı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine iddiaya göre Mustafa İ. pompalı tüfekle Karakaya ve Alkan'a ateş etmişti. Olay yerine gelen sağlık ekiplerince, Gebze Fatih Devlet Hastanesine kaldırılan Karakaya ve Alkan, müdahaleye rağmen yaşamını yitirmiş, Mustafa İ, silahıyla polis ekiplerince gözaltına alınmıştı.