Dilovası OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mustafa Türker İş, sanat ve cemiyet dünyasının ünlü isimlerinin konuk edildiği Bloomberg tv'de yayınlanan Reel Sektör programında Dilovası'nı anlattı.

Dilovası'nın çok eski durumundan kaynaklanan hava kirliliği imajı ile "Dilovası'nda hava kirliliği var" şeklinde bir algı oluşturulmaya çalışıldığını dile getiren Mustafa Türker "oysa Dilovası sanayicileri OSB çatısı altında bir araya gelerek kendi kendisini disipline ve kontrol etmeye başladıktan sonra Dilovası'nda sanayiden kaynaklanan bir hava ve çevre kirliliği yaşanmamaktadır. Şu anda Dilovası sanayiciler doğalgaz haricinde bir yakıt kullanmamaktadır. Hemen yanıbaşımızdan geçen D-100 karayolu ve otobanı kullanan araçlarda kullanılan kötü ve kontrolsuz yakıtlar Dilovası'nın havasına daha çok kirlilik katıyorlar" dedi.

Dilovası sanayicilerin çoğusunun günün önemli kısmını Dilovası'nda geçirdiklerini belirten Türker "Dilovasının temiz olması bizlerin yaşam sağlığını da yakından ilgilendiriyor. Dolayısı ile Dilovası'nda yaşayan her Dilovalı kadar bizim sanayicilerimiz de hava ve çevre temiziliği konusunda en az herkes kadar duyarlıdırlar" dedi.

DİLOVALILARA MÜJDE

Çevre ve görüntü kirliliği yaratmasın diye Dilovası OSB içindeki tüm enerji nakil hatlarını toprağın altına almaya başladıklarını dile getiren Mustafa Türker "Büyükşehir Belediyesinin yapmakta olduğu Dilderesi ıslah çalışmalarının bitmesinin hemen akabinde Dilderesini boylu boyunca bir de Dilovası Körfez köprüsünün ayaklarının da içinde olduğu geniş alanın tamamını ağaçlandıracağız. Bu ağaçlandırmanın da Dilovası'na hem hava hem de çevre açısından olumlu katkılarda bulunacağını göreceğiz" dedi.