Darıca'da geçen pazartesi günü ekmeğin içinden çıktığı ileri sürülen jiletin yemek borusunu kesmesi sonucu hastaneye kaldırılan matbaacı 35 yaşındaki Osman Sarıbuğa, 10 saat süren ameliyat sonrası hayati tehlikeyi atlattı. Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'nde tutulan Sarıbuğa, bugün polise verdiği ilk ifadede, ekmeğin içine kızarmış tavuk koyup yediğini söylediği belirtildi. Osman Sarıbuğa'nın yakınları ise ekmeğin alındığı fırının sahibi hakkında şikayetçi olduklarını, savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Darıca Fevzi Çakmak Mahallesi Şantiye Sokak'ta matbaacılık yapan Osman Sarıbuğa, geçen pazartesi günü mahalledeki fırından aldığı ekmeğin içine tavuk koyarak yemeğe başladı. Ancak Sarıbuğa bir süre sonra fenalaştı. Eşi Dilek Sarıboğa, eşinin tavuk kemiği yuttuğunu düşündü. Bir anda çırpınmaya başlayan Sarıbuğa, önce Darıca Farabi Devlet Hastanesi acil servisine, ardından da Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılıp, hemen ameliyata alındı. Sarıbuğa'nın yemek borusunun kesildiği belirlendi. Hemen ameliyat edilen Osman Sarıboğa, ardından yoğun bakımda tedavi altına alındı.

Osman Sarıbuğa'nın yakın arkadaşı, fırının ruhsat sahibi Erkan Azmış'ın yakını olan M.Ö. ise onu hastaneye kendisinin götürdüğünü, ekmeğin içinden jilet çıkmasının da mümkün olmadığını söyledi. Osman Sarıbuğa'nın pazartesi günü öğle saatlerinde fırından ekmek aldığını doğrulayan M.Ö., ekmeği aldıktan sonra akşama kadar beraber oturup çay içtiklerini, ancak o saate kadar Osman Sarıbuğa'da hiçbir rahatsızlık belirtisi olmadığını belirterek, "Pazartesi günü akşama kadar sohbet ettik, oturup çay dahi içtik. Hiçbir şikayeti yoktu. Akşam saatlerinde ise boğazında bir takılma olduğunu söyledi. Bunun üzerine bizzat ben Osman'ı Darıca Farabi Devlet Hastanesi'ne götürdüm. Orada da herhangi bir olumsuzluk görülmeyince iğne yapılıp taburcu edildi" dedi.

M.Ö. ekmek hamuruna çizgi atılırken kullandıkları jiletin, içine düşmesinin mümkün olmadığını, düşüp mamüle karışması halinde dahi bunun usta tarafından net şekilde görülebileceğini, görmese dahi hamurun ele alınması durumunda çalışanın ellerini kesmesinin söz konusu olduğunu söyledi. Bu arada iddialar üzerine Tarım İlçe Müdürlüğü ekipleri fırına gelerek inceleme yaptı. Tarım İlçe Müdürlüğü ekipleri yaptıkları tesbit sonuçlarını İl Müdürlüğü ile diğer ilgili yerlere ileteceklerini söylemekle yetindiler.

EKMEĞİN İÇİNE KIZARMIŞ TAVUK KOYMUŞ
Bu arada Darıca Emniyet Müdürlüğü ekipleri, pazartesi gecesi getirildikten sonra 10 saat süren ameliyatla hayati tehlikeyi atlatan ve konuşabilir duruma gelen Osman Sarıbuğa'nın ifadesine başvurdu. Sarıbuğa, pazartesi günü öğlen saatlerinde fırından ekmek aldığını, ekmeğin arasına da kızarmış tavuk koyup yediğini, akşama kadar bir şey hissetmediğini, akşam eve gittiğinde boğazında bir batma hissettiğini, bunun önce tavuk kemiği olabileceğini zannettiğini söyledi. Sarıbuğa, "Darıca'da hastaneye gittik ama bir olumsuzluk görmediler. Ardında eve döndüğümde ağzımdan kan gelmeye başladı, göğsüm daraldı. İstanbul'daki bu hastaneye getirdiler" dedi. Sarıbuğa'nın yakınları, fırın çalışanlarını suçlamaya devam edip, savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.