Kentimizin yakından tanıdığı bir isim olan, ilimizde bir dönem Kocaeli Vali Yardımcısı olarak görev alan ve 2008 yılından kentimizden ayrılarak İstanbul Sancaktepe'ye kurucu Kaymakam olarak atanan, merkez valisi Necmettin Kalkan da gözaltına alındı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı FETÖ/PDY yapılanmasının üst bürokrasi yapılanması için soruşturma başlattı. İstanbul Emniyeti’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce yapılan çalışmada; açığa alınan  9 merkez valisi, 1 vali yardımcısı 3 kaymakam belilendi. Araştırmaların tamamlanmasının ardından operasyon startı verildi.
 

 
SEKİZ İSİM GÖZALTINDA
Aralarında eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun da bulunduğu açığa alınan merkez valileri,  Fatih Şahin, Necmettin Kalkan, Nurullah Çakır, Vali Yardımcısı Haluk Nadir, açığa alınan eski Bağcılar Kaymakamı Erdal Çakır, Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan, Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal gözaltına alındı. Adreslerde yapılan aramalarda dijital malzemelere el konuldu. Merkez valileri, Ahmet Aydın, Yusuf Yavaşcan, Abdulkadir Demir, İbrahim Özçimen ve Turhan Ayvaz’ın yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.