Türkiye’nin bir anda gündemini değiştiren yolsuzluk operasyonun yankıları sürerken, AKP İzmit İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği 18 nci Danışma Meclisi toplantısı önceki akşam yapıldı. Partiye yeni üye olanlara da rozetleri takıldı.

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ve yönetim kurul üyelerinin ev sahipliği yaptığı toplantıya İl Başkanı Mahmut Civelek, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Kandıra, Başiskele, Karamürsel, Derince ve Dilovası İlçe Başkanları ile teşkilat yöneticileri katıldı. Teşkilat yöneticileri, her zaman ki gibi toplantının yapıldığı Dolphin Yunus Emre Kültür Merkezi’ni tamamen doldurdu. Partili gençlerde konuşmalar sırasında coşkulu tezahüratlar yaptı.

2023’E KENETLENDİK

AKP İzmit İlçe Başkanı Korkmaz, teşkilatlar olarak 2023 hedefine kilitlendiklerini belirtti, eğilmeden, fırtınalarda savrulmadan geleceğe yürümeye devam edeceklerini söyledi. Umut tacirlerinin vizyona sürdükleri filmi 30 Mart seçimleri öncesi yeniden izlemeye başladıklarını söyleyen Korkmaz, “Bu film tutmayacaktır. Bizim üzerimize fitne-fesat sokmaya çalışanlara karşı dik durmalıyız. Güçlü İzmit, güçlü AKP için birlik beraberlik içinde olmalıyız.” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından aday olarak açıklandığı ve Kocaeli’de yapılan hizmetlerin yer aldığı 8 dakikalık slayt gösterisinden sonra İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş, İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş  ve İlçe Başkan Yardımcısı Bilal Kanca kısa konuşmalar yaptı.

İzmit Belediye Başkanı Doğan, İzmit’e yaptıkları hizmetleri anlattı. Seçim öncesi ısınma turlarında güzel bir hava yakaladıklarını belirten Doğan, önce Hakk’a sonra da halka teslim olduklarını;  eski belediye başkanlarının çok güzel hizmetler yaptıklarını, kendilerinin de eksik kalanları tamamladıklarını söyledi. Bir yandan koşup bir yandan da yeni projeler ürettiklerini belirten İzmit Belediye Başkanı Doğan şöyle konuştu: “Yüzlerce proje gerçekleştirdik, yapmaya da devam ediyoruz. Sizin başınızı öne eğdirecek hiçbir yanlışın içinde olmadık. Halkımızın kuruşunun hesabını yapıyoruz; sabah namazından başlayarak gece saatlerine kadar vatandaşlarımızın derdiyle dertleniyoruz. Hak-hukuka dikkat ediyoruz. Herkesin belediye başkanlığını yapıyoruz, bu nedenle de İzmit Belediyesi’nin itibarını artırıp, kalitesini de yükselttik. Daha önce çorbaları başkası içiyordu, şimdi millet içiyor, kokusunu almaya başladılar şimdi çevresinde dolaşmaya başladılar, milletin çorbasını millet içecek.”

DIŞ GÜÇLERİN MARİFETİ

“Operasyonda dış güçlerin parmağı var” sözleri ile toplantıya damgasını vuran ve partililerden büyük alkış alan Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, “Dünyanın baronları İngilizler, Fransızlar, ABD ve İsrail baktılar Türkiye’de muhalefet bu işi yapamayacak; biz yapalım diyerek operasyonu başlattılar. Bu iş Türkiye’de birkaç zavallının-, memurun yapacağı iş değil. Başbakanımız, BM’ye kafa tutuyor. Baronların, lobilerin pastaları küçülmeye, petrol gelirleri azalmaya başladı, şimdi, AKP’yi yüzde 40’ın altına indirip hizaya getirmek istiyorlar. AKP’yi halkın gözünden düşürmek amacındalar” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan’ı dış güçlerin musluklarını kesen Türkiye’nin başındaki delikanlı olarak nitelendiren Karaosmanoğlu, dik duruşu ve milli yürüyüşünü sürdüreceğini belirtip şöyle konuştu: “Yerel seçim; yerel seçim olmaktan çıktı. Elbette, yamuk yumuk varsa, safraları da atarız. Benim hırsızım güzeldir mantığına izin vermeyiz. Ben Kocaeli halkına güveniyorum. Allah için küçük hesaplar peşinde koşmayalım, pişman oluruz, sonra cezalandırılırız. Sandıklara sahip çıkacağız. 30 Mart’ta en güzel kutlamayı İzmit’te yapacağız. Artık Büyükşehir hiç konuşulmuyor, ne oldu ben de anlamadım. Adam gibi adam Başbakan görevini yapıyor. Bu milli bir seferberliktir. Benim adayım bu, benim adayı şudur demeyelim. Genel Merkez’den arayıp senin yerine başkasını aday yapıyoruz deseler şerefimle bir gram üzülmem, aday gösterilen kişi için daha çok çalışırım. Bir oy fazla almak için 24 saat çalışırım. Bana verilecek göreve hazırım, SKM’nin emrindeyim.”

Hizmet kadrosu olduklarını, son 10 yılda belediye başkanları, meclis üyeleriyle hep aynı ipe asıldıklarını, itişip kakışmadıklarını söyledi.  Güzel işler yaptıklarını yapmaya da devam edeceklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu, “Neydi o İzmit’in hali. Misafirlerimizi deniz kenarına götürecek yer yoktu. Şimdi, Kocaeli halk sahille buluşuyor.” dedi. Ulaşımda şikayetlerin olduğunu bunları çözdüklerini belirten Karaosmanoğlu, tramvayın 2014’te başlayacağını, 2015’te tamamlayacaklarını, hafif raylı sistem içinde hazırlıklara başladıklarını söyledi.

ULUSAL ÇETELER

Türkiye üzerinde, AKP üzerinde Kirli tezgahların kurulacağının daha önceden bilindiğini söyleyen AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, ulusal çetelerin ortalığı karıştırmak istediğini iddia etti. “Türkiye üzerinde oyun oynayanlar; bizim Ortadoğu’da güçlenmemizi, ekonomimizin iyi olmamasını, kardeş kavgasını ve herkesin inancını istediği gibi yaşamasını engel olmak istiyorlar.”dedi.

Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptıklarını Abdülhamit’e benzeten Civelek şöyle konuştu: “Devlet içinde devlet olmaz. Bu sefer tarih tekerrür etmeyecek. Sadece 28 Şubat’ta 80 milyar dolar başkalarının cebine gitti. Gezi Parkı ile ortalığı birbirine kattılar, ama bizim lehimize döndü. Tencere-tava, boya-badana tutmadı. Dershane işi yeni çıkmış değil, fitne-fesat ortaya atıldı, buda tutmadı. Biz hukuka güveniyoruz. Yanlış yapan varsa cezasını çeksin. Ancak, cambaza bakarken başka şeyleri de kaçırmayalım. Biz bunlardan korkacak, bükülecek değiliz. 2023 hedeflerimiz devam edecek. Birbirimize sen şu cemaattensin, şen şu tarikattansın dememeliyiz. Dış çevrenin çetelerin oynadıkları oyunları görmemiz lazım. Dedikodu günü değil. Büyükşehir gibi İzmit ve diğer ilçelerimizi de oylarımızı artırarak kazanacağız.”

YENİ ÜYELERE ROZET

Konuşmaların ardından partiye üye olanlara rozetleri takıldı. AKP’ye üye olup rozet takılan isimlerden bazıları şunlar: İbrahim Saltık, Leman Saltık, Ahmet Özcan, Hülya Özcan, Murat Yılmaz, Cemile Yılmaz, Fatma Yaşar, Yaşar Kocapala.