Körfez ve Gebze ilçeleri ile İstanbul ve Sakarya illerinde çok sayıda otomobil, iş yeri ve plaka hırsızlığı olaylarına karıştıkları tespit edilen 2 kişi, Kocaeli İl Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Özellikle Audi marka lüks otomobilleri hedef seçen hırsızların kimliğini tespit eden, fiziki ve teknik takibe alan polis ekipleri, A.M. (32) isimli şahıs Aydın Kuşadası ilçesinde, R.Ö. (35) ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında yakalanarak gözaltına alındı.

YEDEK ANAHTAR TORPİDODA
İl Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülen her iki zanlının da Audi marka lüks araçların sağ ön camını kırarak, araç içinde bulunan ve araçları üreten firma tarafından aracın torpido altına gizlenen üçüncü anahtarı bularak araçları çaldıkları belirlendi.
Zanlıların bu yöntemle 4 adet otomobil çaldığı, 3 ayrı iş yerinden hırsızlık yaptıkları ve 3 otomobilin ise plakalarını çaldıkları öğrenildi. Gözaltına alınan A.M.’nin daha önce işlediği suçlardan 14 yıl 6 ay, R.Ö.’nün ise 3 yıl 6 ay kesinleşmiş hapis cezası ile arandığı tespit edildi. Hırsızlık olayına karıştığı belirlenen R.D. (35) isimli üçüncü zanlının ise benzer suçlardan dolayı cezaevinde olduğu belirtildi. Gözaltına alınan A.M. ve R.Ö., tamamlanan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.