AK Parti eski ilçe yönetim kurulu üyesi Yasemin Özdemir Gebze Belediye Başkan aday adaylığını Kurban Bayramı Tatilinden sonra açıklayacak.

Aday adaylığı sürecinin tüm hızıyla devam ettiği AK Parti’de 12 ilçeden şu ana da kadar kadın belediye başkan aday adayı  Yasemin Özdemir ile birlikte iki kişi olacak.  Kandıra’dan Emel Ceylan Balcıoğlu’nun ilk kadın aday adayı olduğu AK Parti’de ikinci kadın aday adayı Gebze’den çıkacak.

Gebze’de Alp Botanik firmasının genel müdürü olan ve AK Parti’de bir dönemde ilçe yönetim kurulu üyeliği görevinde bulunan Yasemin Özdemir, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nden mezun.

GYTE’de girişimcilik ve yenilik yönetimi üzerine eğitimine devam eden 20014 seçimlerinde AK Parti’den Gebze Belediye Başkan aday adayı olan ilk kadın olan Yasemin Özdemir, kadınlara önem veren partisinin bu kontenjanını belediye başkanlığında kullanmak istiyor.Medeni cesaret gösterip yarışta ben de varım diyen Özdemir’in aday adaylığı toplantısı da oldukça merak ve heyecanla bekleniyor.