Yıllardır görülen uygulamalarda yapılan kötülüklerin yapanın yanına kar kaldığı ülkemizde bu tür görüntülere çok ca rastlar olduk.Gölcük’te özel bir kreşte yaşanan akıl almaz görüntüler kreşte bulunan kameralara saniye saniye yansıdı. Olay Gölcük’te bulunan özel bir kreşte yaşandı. Kreşe çocuğu bulunan bir annenin tesadüfen öğrendiği bu akıl almaz olay AHaber’de yayınlandı.
Görüntüler korkunç. Her şey bir iddia ile başladı ama kamera kayıtları korkunç gerçeği ortaya çıkardı. Gölcük’te bir kreşte yaşana skandal, otizmli bir çocuğu nalesi tarafında ortaya çıkarıldı. Ailenin doktoru kreşe başlanan otizmli çocuğun durumluda ilerleme yerine gerileme gözlendiğini söylerdi.
Çocuğun kreşte yaşadıklarını araştırmalarını istedi.
Aile o kreşte nelerin yaşandığı öğrenmek için kamera kayıtlarını istedi. Kreş görevlileri kayıtları vermek istemedi. Bunun üzerine aile “şikayetçi olacağız”
diyerek kayıtları kreşim müdüründen istedi. O kayıtlar izlendiği anda ise korkunç gerçek ortaya çıktı. Dokunmaya kıyamadıkları çocukları o kreşte şiddet görüyordu.
Üstelik şiddete maruz kalan sadece o değildi. Görüntüleri izleyen aile durumu önce diğer ailelere bildirdi ardından da savcılığa suç duyurunda bulundu.
Görüntülerin ardından çocuklar şiddet uyguladığı ortaya çıkan kurum, bir öğretmen ve iki stajyer hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturma soncunda kurum hakkında kapatma ve kişiler hakkından ise meslekten men kararı verildi.
Kurum kapatıldığı halde velilerin iddiasına göre o kreş yasal olamayan bir şekilde çalışmaya, o öğretmen ise çalışmaya devam ediyor.