Ateşlenen çocuğa acil bölüme sevk etmeyen hastane görevlileri önce para istedi sonra ertesi gün yeniden muayene içen gelen çocuğun ailesinden yeniden 90 TL para istediler.  

Konuyla ilgili olarak başından geçenleri anlatan Bahtiyar Yayla şunları söyledi, “Bayramın birinci günü bir buçuk yaşında ki kızım Nil Yayla aniden ateşlenince bizde yakında olduğu için Özel Yüzyıl Hastanesi’ne götürdük. Hastane girişinde ki görevlilere çocuğun hasta olduğunu ve muayene olması gerektiğini söyledik onlarda bayram olduğu için SSK’nın muayene ücretini karşılamadığını ve 90 TL ödemimiz gerektiğini söylediler. O sırada çocuğumuz para ödemesi yapılmadığından ötürü acil bölüme sevk edilmedi. Ödemeyi yaptık sonra doktor  çocuğumuzu muayene edip  ilaçlar yazdı ve eve döndük. Sabaha karşı çocuk yeniden ateşlendi bir kez daha Yüzyıl Hastanesi’ne gittik ve muayene için geldiğimiz söyledik. Görevliler, 90 TL ödemeniz gerekiyor, bayram olduğu için SSK karşılamıyor dediler. 

BAŞKA HASTANEDE FARKLI UYGULAMA

Sonra başka bir hastaneye gittik. Orda çocuğumuz hemen acil bölüme aldılar ve muayene ücretinin ise yarısını aldılar. Özel Yüzyıl Hastanesi doktorunun verdiği ilaçlardan birisini iptal ederek yeni ilaç yazdılar.  Özel Yüzyıl Hastanesi bayramda SSK’nın ödeme yapmamasını fırsata çevirerek para kazanma yoluna gittiği için hasta falan umurlarında değildi. Paramız olmasa muayene bile etmeyeceklerdi.  Ayrıca onların yazdığı ilaçları da peşin para ödeyerek aldım. İnsan hayatı ve sağlığı karşısında bu kadar umursamaz bir tutum içinde olan Özel Yüzyıl Hastanesi’ni kınıyorum.”dedi.