Yarın, hem YGS sınavı, hem Başbakan Erdoğan’ın katılacağı AKP mitingi var. Bu nedenle, Kocaeli Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi,  yarın için ilimizde adeta “sıkıyönetim” anlamına gelen kararlar aldı.

SINAV ÖNLEMLERİ

Yarın ilimizde 160 okul binasında 43.504 aday YGS’ye girecek. Sınavlarda 6030 kişi görev yapacak. Sınav, saat 10.00’da başlayıp, 160 dakika sürecek. Kocaeli Valiliği, sınav yapılacak okul binaları çevresinde pazar kurulmasını yasakladı. Pazar Pazarı kurulamayacak. Okul binaları çevresinde yarın inşaat yapmak, klakson çalmak yasak. Sınava giren adaylar, sınav süresinin ¾’ü tamamlanana kadar bütün soruları yanıtlamış olsa bile sınav yapılan binadan çıkamayacak.

MİTİNG ÖNLEMLERİ

Yarın Perşembe Pazarı’nda gerçekleşecek AKP mitingi için de Büyükşehir Belediyesi bir dizi kararlar aldı. Esbki Gölcük Yolu’ndaki bütün trafik ışıkları yarın 08.00-16.00 arası kapatılacak. Adalet Köprülü Kavşağı araç trafiğine kapatılacak. D-100 karayolu üzerindeki Seka Tüneli içinden tren garı ve şehir merkezine giriş kapalı olacak. Şehir içinden gelen araçlar, Erenler Camii, Santral mevkii, Dünya Göz Hastanesi önünde durdurulacak, Perşembe Pazara mevkiine araç girişi olmayacak.

BU AKŞAM SIKI DENETİM

Başbakan Erdoğan’ın yarın İzmit’e yapacağı ziyaret nedeniyle, bu gece de özellikle İzmit’te polislerin çok sıkı denetim yapmasına kesin gözüyle bakılıyor. Pazar günü Başbakan Erdoğan’ın mitingini izlemek isteyen vatandaşların, uzunca bir yolu yürümeyi göze almaları gerekiyor. Mitinge gelmeyecek olanların ise, bu koşullar altında hiç evden çıkmaması en iyisi.