Yaz ayları boyunca kaldırım yenilemesi yapan Körfez Belediyesi, genişleyen sorumluluk alanı ve artan nüfusunu dikkate alarak 5 ayrı ekiple Körfez’in dört bir yanında bozulan ve yıpranan bordür ve kaldırımları onarıyor, bunun yanı sıra kente yeni kaldırımlar kazandırıyor.

Bozuk Kaldırımlar Yerinde Tespit Ediliyor

Körfez Belediyesi, yıpranan kaldırımları onarıyor, Körfezlilerin estetik ve sağlam yaya kaldırımlarında rahatça yürüyebilmeleri için yoğun çaba harcıyor. Vatandaşlardan gelen istek ve talepleri göz önünde bulunduran Körfez Belediyesi, bozuk kaldırım yerinde tespit ediyor arızalı kaldırımları ve bordür taşları yenileniyor. Körfez’in kaldırımlarına büyük çoğunluğu Kilit Taş, Bazalt, Küp Taş gibi çeşitli taşların döşendiğini belirten yetkililer, kaldırımlarda yıpranan taşların aynı türdeki yeni taşlarla değiştirilerek estetik yapının muhafaza edildiğini belirttiler.

Ekipler, Gelen Talepleri Karşılamak İçin Yoğun Çaba Gösteriyor

Olumsuz hava koşulları nedeniyle çalışmalarına ara veren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen talepleri karşılamak için yoğun çaba gösteriyor. Her gün Körfez’in dört bir köşesine dağılan tamir-onarım-bakım ekipleri, çalışmalarını öncelikli olarak yayaların yürüyüş güvenliğini göz önünde bulundurarak sürdürüyor.Bozulan kaldırımlar ve bordür taşlarının işlevini yitirip yitirmediği hususundaki değerlendirmenin Fen İşleri Müdürlüğünce yürütülerek gerçekleştiğini ifade eden yetkililer, çalışmaların koordineli bir şekilde yürütüldüğünü belirttiler.