Gebze Reklam ve Tabela : http://www.retavo.com.tr/

Dünyanın en köklü ve saygın posta dağıtım kuruluşlarından olan, 174 yıllık geçmişi bulunan Türkiye Posta Dağıtım Şirketi PTT’nin posta dağıtımı taşerona verildikten sonra, asgari ücretle çalışan müteahhit elemanları maaşlarını alamamıştı. Taşeron işçilerin eylemi sonuç verdi. İşçilerin maaşları hesaplarına yatırıldı.

EYLEM YAPMIŞLARDI

Geçtiğmiz pazartesi günü Kocaeli Bölgesinde bulunan Gebze, Dilovası, Körfez, Darıca, Kartepe, Gölcük ve İzmit PTT’de posta dağıtım ve kargo işinde çalışan taşeron işçiler, her ay maaşlarının geç ödenmesi ve haziran ayı maaşlarının da yatırılmaması üzerine PTT Posta Toplama ve Dağıtım Merkezi’nin önünde bir araya gelerek İzmit Merkez PTT’ye kadar yürümüş, bura da bir basın açıklaması ve ardından da oturma eylemi yapmışlardı.

MAAŞLAR HESAPLARA YATTI

Nakliyat-İş Sendikası Örgütlenme Daire Başkanı Erdal Kopal ve beraberindeki işçilerle birlikte PTT Baş Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda işçilerin tamamının maaşı hesaplarına yatırıldı. Maaşların hesaplara geçmesi ile birlikte üç gün süren direniş de sona erdi. Nakliyat-İş Sendikası’ndan yapılan açıklamada; “PTT’de taşeron firmaları birçok bölgede maaşlarını yatırmaları gereken tarihte yatırmayarak çalışanları mağdur etmektedirler. Zaten kölece çalışma koşullarında çalışan PTT Taşeron işçileri birde hak ettikleri ücretleri zamanında alamayınca bir kez daha mağdur olmaktadırlar. Birçok bölgede karşılaşılan bu durumla ilgili olarak Sendikamız üyelerine sahip çıkarak direnişler yapmış ve sonuç alınmıştır” denildi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

Yorumlar 0

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?