Büyük Turan Hareket Partisi Genel Başkan Adayı Ramazan Özdemir, Gebze İlçe Başkanı Gökhan İmamoğlu ev sahipliğinde, hareketin üyeleri ile bir araya gelerek istişare toplantısı düzenledi.
 
Toplantıya katılan partililere, niçin aday olduğunu anlatan Özdemir, kendisini tanıttı. Konuşmasında Özdemir; “ Dokuz yaşında bu hareket ile tanıştım, bir tarafta üç hilal diğer yanda Bozkurt vardı. Gönlüm hep Bozkurt’un yanında oldu.  11 yaşımda bu dava ile alakalı kitap dağıtırken göz altına alındım. 15 yaşında yazarlık yapmaya başladım, Erdemli Ülkü Ocakları kurucusu oldum. 18 yaşında genel merkezde görev aldım. O zamandan bu güne çizgimden hiç sapmadım. 
 
PKKnın ivme kazandığı bir ortamda yeni bir soluğa ihtiyaç var. Onun için buradayım. Türkiye’nin geleceğine ümit veren Büyük Turan Hareketinin doğru hedefe oturması için, partililerin teveccühü ile genel başkan adayı oldum.
Vatanseverlerin pasifize edildiği bir ortamda, ikinci Kuvayi Milliye Hareketi gerekiyordu. Bizler onun için yollardayız. Hiçbir zaman koltuk meraklısı olmadık, şahsi menfaatler için bir çok tekliflerin gelmesini bile elimizin tersiyle ittik. 
 
Türk’ün sağı solu olmaz. Bir arada olunmalı ve Türk Birliği kurulmalıdır. Partimiz Türkçü, milliyetçi ve Turancı bir partidir. Irkçılık, Milliyetçilik ve Türkçülük birbirine karıştırılmamalı. Temel çizgisi Türkçü ve Atatürkçü bir paralelde yürüyecektir. Bu partiyi bizzat iktidar yapmak için adayım. İiyi bir örgüt, iyi bir kadro, iyi bir çalışma başarıyı getirir. Bu ülkeyi bölmek için yola çıkanlar karşı baltalarımızı sakladığımız yerden çıkarır elimize alırız'' dedi.