AKP Milletvekili aday adayı giydirdiği çöp temizlik araçları ile seçim çalışmalarını sürdüreceğini belirterek, muhalefete yönelik olarak "İki atık vardır, ben onların dışında siyasal atıkları da bu araçlarla temizleyeceğim" dedi


AKP Milletvekili aday adayı Recep Bilal Şengün, Antikkapı Restorant'taki kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Programda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Şengün, projesini de açıkladı. Giydirdiği çöp temizleme araçları ile ilçe ilçe gezerek seçim çalışmalarını sürdürecek olan Şengün, "Listede olmasak bile 7 Haziran'a kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Ben çevreci kimliğimle tanınıyorum. 2 tane atık vardır. Bu araçlarla ben siyasal atıkları da temizleyeceğim" dedi
 
7 ARAÇ
Projesinin sunumu öncesinde söz alarak seçim sürecini değerlendiren Şengün, "Yaklaşık 20 gün sonra listeler belli olacak. Orda olmayı istiyoruz ama bunun garantisi yok. Sondaki kişi başta olduğu gibi, listenin ilk sırasında olan kişi son anda çıkartılabiliyor" dedi. Projesinin çevre araçları üzerine olduğunu ve çevre araçları ile seçim çalışmalarını gerçekleştireceğini söyleyen Şengün, "20 yıldan beri atık sektöründeyim. Ben çevreciyim, bu sebeple sesimizin daha iyi duyurulması için çevre araçları ile propaganda yapacağız. Herkesin yaptığı iş ile anılması güzel bir şeydir. Bu araçlarla ilçe ilçe gezerek aday adaylığı sürecimizi anlatacağız. Şu an için 2 aracımız var, 5 tane daha yaptırılıyor. 2 tane atık vardı, ben de buna bir tane daha ekliyorum. Bu araçlarla birlikte siyasal atıkları da temizleyeceğiz. İlk duraklarımız ise İzmit, Başiskele ve Karamürsel olacak" dedi.
 
HALK ÇOK HASSAS
Dilovası'nda yapılması planlanan katı atık tesisi üzerine konuşan Şengün, İZAYDAŞ'ın artık ömrünün tükendiğini bu yüzden Dilovası'na böyle bir projenin yapılmasının gerektiğini belirtti. Şengün, "İnsanlar yaşadığı müddetçe atık oluşacaktır. Bunun çözümü için belediyeler proje üretmek zorundadır. İZAYDAŞ Müdürüyken bir iki proje üretmiştim. Ama hayata geçmemişti. Bazı projeler zamanla hayata geçebilir ya da destek bulamazsınız. Benim projelerim en çevreci projelerdir. İZAYDAŞ projelerimde olumsuz gözle bakılarak tepkiler verildi. Halk bu konuda çok hassastı" dedi.
 
KONU İYİ ANLATILMADI
Dilovası'ndaki atık tesisine gelen tepkilerin yanlış bilgilendirme sonucunda olduğunu belirten Şengün, "İZAYDAŞ'ta iki tesis var yakma ve evsel atık depolama tesisi var. İZAYDAŞ'ın yeri yanlış seçilmiştir. Depolama yapacaksanız çukura yaparsınız, yakma ise tepede olmalıdır ki emülasyonlar dağılabilsin. Yakma tesisi veya farklı bir tesis olacaksa ki öyle bir girişimleri yok. Evsel atıklar üzerine düşünüyorlar. Bu atıklar yakılmaz, geri kazanım tesisi olur. Bunda da emülasyon ve koku da olmaz. Yakma tesisleri neşter gibidir. Yanlış ve işi bilmeyen insanlarla iş yaparsanız. Konu iyi anlatılmadığı için halka ve muhalefete o yüzden olumsuz tepkiler gelir" diye konuştu.
 
'KİM SEÇİLİRSE SEÇİLSİN...'
Başkentçi'nin yayınladığı liste için, "Kimse son güne kadar listenin kesinliği hakkında konuşamaz. Eğer Kocaeli siyasetini bilseydi orada olup olmayacak isimleri de bilirdi" diyen Şengün, mülakatları da değerlendirdi. Şengün, "Bizim 400 milletvekili çıkarma hedefimiz var. Bu yüzden burada yüzde 10 daha fazla oy almamız gerekiyor. Ankara olaya teşkilat, kariyer ve popülarite açısından bakıyor. Ankara'da bize, 'Siz olmazsanız kim olsun' dediler. Teşkilatçılık açısından soruyorlarsa, il teşkilatından gelenleri söyledim, kariyer açısından da aday adayları içerisinde bir çok profesör var ama, popülarite açısından ise ben de sivil toplum kuruluşu geçmişi açısından varım. Kim seçilirse seçilsin bizim mücadelemiz 7 Haziran'a kadar devam edecektir" ifadelerini kullandı.