Tüm Türkiye'de merakla beklenen 15 Temmuz Darbe girişiminin hikayesini konu alan "Uyanış" filminin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hayatını anlatan "Reis" filminin yapımcısı Ali Avcı önceki gün Gebze'ye geldi.
Ezanların susturulduğu darbelerden, darbelerin susturulduğu ezanlara! sloganı ile yakın zamanda izleyici ile buluşacak olan; Uyanış 15 Temmuz "Bir Milletin Uyanışı" filminin yapımcısı Ali Avcı önceki gün Gebze'de Yıldıray Turan'ın misafiri oldu.
Uzun yıllardan beri dost oldukları Gebze'nin tanınmış iş adamlarından, Takı Kuyumculuğun Sahibi Yıldıray Turan'ı ziyaret etmek için Gebze'ye gelen ünlü yapımcı ve yönetmen Ali Avcı 41havadis.com'a özel açıklamalarda bulundu. 
YILDIRAY TURAN'IN MİSAFİRİ
Yıldıray Turan ile uzun bir dostlukları olduğunu söyleyen ve bu sebeple Gebze'ye geldiğini anlatan Ali Avcı "Aslında kendisini de bu önemli filmde oyuncu olarak görmek istiyorum fakat şuan görüşme aşamasındayız. Türkiye için milat olacak nitelikte ki bir hayat hikayesi beyaz perdeye aktarılıyor. Bu projeyi yapmak bir yana içerinde olmak bile heyecan verici" dedi.
15 TEMMUZ DESTANI AĞLATACAK
Uzun yıllar tiyatro ile uğraşan ve beyaz perde de hem yapımcı hem yönetmen olarak başarılı işlere imza atan Ali Avcı 20 Temmuz'dan bu yana "Uyanış" projesi için çalıştıklarını belirtti. Adnan Menderes'in idam edilmesi ve ardından gelişen olaylar ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gençliğinden günümüze kadar olan hayatını konu alan film 15 Temmuz sürecini ise ana konu olarak işliyor. 


SADECE FRAGMANI 1,5 MİLYON TL
15 Temmuz sürecinin filmde ki en can alıcı konu olduğunu belirten Avcı "Çekimler için 15 Temmuz köprüsü kapatıldı, Türkiye için çok kritik olan bu süreç adeta bir destana dönüştü ve bizlerde bu destanı beyaz perdeye aktarıyoruz. Milletimizin milli mücadelesini anlatan filmimizin ilk fragmanı ise bir hafta içinde yayında olacak" şeklinde konuştu.


OYUNCLARIN İNANILMAZ BENZERLİĞİ
Gebzeli iş adamı Yıldıray Turan'ın misafiri olarak geldiği ilçemizde bu önemli proje hakkında bilgiler aktaran Ali Avcı özellikle oyuncu benzerliği anlamında hem Türkiye'de hemde Dünya'da çok önemli bir yüzdeye sahip olduklarını belirtti. %90'lara varan benzerlik oranı ile filmde ki oyuncularını anlatan Avcı "Perihan Savaş, Murat Cumaoğlu, Muhammed Erbek, Hasan Yalçın, Elif Güçkıran gibi isimlerin yer aldığı filmimizin sadece fragmanı için 1.5 milyon TL harcama yaptık. Aksiyon Dram tarzında ki filmimizin özellikle müzikleri eminim ki tüm izleyiciyi duygulandıracaktır" şeklinde konuştu.
ALİ AVCI KİMDİR?
28 Ocak 1981 Adıyaman Doğumlu olan Ali Avcı, 28 yaşında Türkiye'nin en genç yapımcısı ödülünü aldı. TV ve Sinema dünyasında onlarca önemli yapıma imza atan Avcı özellikle 2016 yapımı "Reis" filmiyle adından sıkça söz ettirdi. TV'de Mutfaktakiler, Farkındamısın, Akılda Kalanlar ve Limandan Limana gibi 340 projeye imza atan Avcı, Nöbet sırası kimde, Çığlık, Bizim Ev gibi 35 tiyatro oyununuda sahenledi. 2000'e yakın organizasyon ve 46 belgesel filminede imza atan Ali Avcı'nın beyaz perde serüveni ise 2010'da başladı. Eşrefpaşalılar, Hopdedik, Dursun Çavuş, Anna The Super Rock Star, Türk Sinemasının 100.Yılı ve Reis filimlerinde imzası olan Yapımcı ve oyuncu Ali Avcı son olarak çekimleri devam eden "Uyanış" 15 Temmuz filmini çekmektedir.