TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, AKP Kocaeli İl Başkanı Mahmut Civelek İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, ,Kocaeli Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın ve Büyükşehir Başkan Danışmanı Abdullah Erol, bayramlaşma turunda pek çok yere uğradılar.

Heyet ilk olarak Serdar Mahallesi Köprübaşı Caminde vatandaşlarla bir araya gelip bayramlaştı, sohbet etti. Daha sonra Serdar Mahallesinde esnaf ve kahvehanelerde vatandaşlarla bayramlaşan heyet, Selanik Roman Kültür Derneği’ni de ziyaret etti, vatandaşlarla bayramlaştı. Başkan Doğan ve beraberindekiler buradan Yenimahalle Hülya Sokak ve Kireçocakları’ndaki Roman Alevi Derneği’ni de ziyaret etti, burada da vatandaşlarla bayramlaşıp çay içip sohbet ettiler.

DOĞAN: HEPİMİZ BİRİZ BERABERİZ

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, ziyaretlerde yaptığı açıklama birlik ve beraberliği bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini belirtti. Doğan, “Biz kentimizin tüm güzelliklerini vatandaşlarımız hizmetine sunmak için kimseyi ayırt etmeden, herkese eşit bir şekilde hizmetimize devam ediyoruz. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde yolumuza devam ediyoruz. Beraber olduğumuz sürece, birbirimizi anladığımız, tanıdığımız ve değerlerimize saygı duyduğumuz sürece mutluluğumuz huzurumuz devam edecek. Biz biriz, beraberiz” diye konuştu.

IŞIK: “AYIRT ETMEDEN HİZMET ÜRETİYORUZ

AKP Kocaeli Milletvekili Fikri Işık da, “Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan olduğundan beri Romanlar birinci sınıf insan muamelesi görüyor. Bu ülkede kim yaşıyor ve ben bu topraklara aidim diyorsa o bizim başımızın tacıdır. Hiç kimseyi ayırt etmeden hizmet üretiyoruz” dedi.