Saadet Partisi Dilovası İlçe Teşkilatı’nın 1. olağan kongresi gerçekleştirildi. Dilovası Elegan Cafe-Restaurant’ta gerçekleşen kongreye Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın, Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderdoğlu, Gebze İlçe Başkanı Necati Korkmaz, Darıca İlçe Başkanı Selim Çetinkaya, Dilovası İlçe Başkanı Mustafa Türel, Kandıra İlçe Başkanı Ramazan Aslan, il ve ilçe yöneticileri, delegeler, partililer ve mahalle muhtarları katıldı. Kongrede ilk olarak divan seçimi yapıldı. Divan başkanı İbrahim İlhan olurken divan üyeleri Süleyman Sever, Necati Korkmaz,  Selim Çetinkaya ve Yusuf Aksu oldu. Divan seçiminden sonra ilk olarak Saadet Partisi Dilovası İlçe Başkanı Mustafa Türel, “Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. İslam dünyasının içinde bulunduğu durum milli görüşün önemini bir kez daha gösteriyor. Milli görüşün ilçemizde en büyük şekilde temsil edileceğiz.” dedi.

 
DİLOVASI’NDA İKTİDAR OLMAK İSTİYORUZ
Mustafa Türel’in konuşmasından sonra Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, bir konuşma yaparak, “Kongremiz hayırlar getirmesini diliyorum. Saadet Partimiz Dilovası’nda güzel seçimleri ve sonuçlar aldık. Büyük zorluklara rağmen en güzel çalışmalar yaptık. Saadet Partisi büyük Osmanlının taşıdığını değerleri ve sorumluluğu bugün taşıyan yegâne unsurdur. Türkiye tarihten gelen bir sorumluluğu var. Dilovası katma değer bakımından ülke birincisi. Buradaki insanlar bu katma değerin olduğu ilçede yaşıyorlar. Bugün manen güçlü olmadığımız içi madden de kendimizi güçlü hissetmiyoruz. Biz dünyadaki bütün insanlıkla dünyanın saadetini istiyoruz. Saadet Partisi’nde bulunmak geleceğe sahip çıkmak demektir. Yeni seçilecek olan arkadaşlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum. Önümüzdeki yerel seçimde Dilovası’nda iktidar olmak istiyoruz.” dedi.
 
ÜZÜCÜ BİR SONUÇ ALDIK
Sinan Ejderoğlu’nun ardından Saadet Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı Fatih Aydın bir konuşma yaptı. Aydın şunları söyledi: “Kongremiz hayırlara vesile olmasını diliyorum. Saadet Partisi olarak 1 Kasım seçiminden sonra çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 1 Kasım’da milletimiz adına üzücü bir sonuç aldık. Seçimden sonra istediğimiz sonucu almamıza rağmen çalışma yapan tek partiyiz. Türkiye’nin dört bir tarafından teşkilatımız çalışıyor. Saadet Partisi gücünü cebinden değil, seçim sonuçlarından değil imanından alıyor. Bizler ibadet aşkı ile bu çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmaları yaptığınızdan dolayı her birinizi tebrik ediyorum. İnsanımızın insanca ve insan onuruna yakışması için çalışıyoruz. Ancak Türkiye’de öyle bir sistem var ki kim gelirse gelsin değişmiyor.
 
TÜRKİYE’NİN TEMİNATIYIZ
Saadet Partisi çözümün tek adresidir. Saadet Partisi ülkemizde yaşana herkesin iyiliğini için çalışıyor. Doğu ve güneydoğu kan ağlıyor. Can güvenliği yok. Her tarafta bombalar patlıyor. Kimsenin can güvenliği yok. Türkiye’de nasıl bir düzen var ki bir genç büyüdüğünde polise ve askere kurşun sıkıyor.  Siz güvenlikçi politikaları terörle mücadele sanıyorlar. Terörü bitirmek için ilk iş İncirlik’i kapatmak gerekir. Bu yaşananlar bir sonuçtu. Sorunun kaynağını konuşan başka parti yok. Dilovası en fazla katma değer veren ilçe olmasına rağmen üretimden gelen pay o kadar değil. Osmangazi Köprüsü’nü açacaklar fiyatını 35 dolar olarak belirleniyor. Böyle olunca vatandaş köprüden geçemeyecek. Biz Türkiye’nin teminatıyız. Bundan sonrada herkesi bir olarak görüp. Önümüzdeki seçimde meclise gireceğiz. Herkesin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var. 2019 seçimleri köprüden önceki son çıkış olabilir.”
 
TEK LİSTE SUNULDU
Yapılan konuşmaların ardından divana yönetim listesi sunuldu. Sunulan listede; Başkan Mustafa Türel, Sadık Bozdaş, İbrahim Bayrak, Mehmet Yazlı, Sinan Sade, İsmail Bilgiç, Mehmet Salih Kara, Hasan Mutlu, Bülent Açık, Ertuğrul Zengin.
İl delegeleri; Mustafa Türel, Ali Rıza Bilgiç, Bülent Açık, Ercan Oğuz, Ertuğrul Zengin, Fatma Betül Uludağ, Hasan Mutlu, İbrahim Bayrak, İsmail Bilgiç, Mehmet Yazılı, Mehmet Salih Kara, Mithat Akdoğan, Necati Gökçel, Osman Özkan, Rifat Özen, Sadık Boztaş, Sinan Sade.  42 delegenin oy kullanma hakkı bulunduğu kongrede 26 oy kullanıldı.