SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu, yaptığı değerlendirme toplantısında milletvekili adaylarını kamuoyuna tanıttı. Kocaeli’deki en kaliteli isimlerin yer aldığı SP’nin hedefinde ise en az üç milletvekili yatıyor.
 
7 Haziran seçimlerinde BBP ile ittifak yapan fakat istediği sonuca ulaşamayan Saadet Partisi, yenilenen listesiyle 1 Kasım erken seçimleri için kolları sıvadı. 
 
"PARTİMİZE ÖZLEM VAR"
Ülkemizin oldukça zor bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Başkan Ejderoğlu, “1 Kasım seçimlerinde, kaybettiğimiz oyları geri alacağız. Saadet Parti’sinin farkını göstereceğiz. Köklü bir geçmişi olan partimizin, Türkiye genelinde en çok oyu alan ili konumundayız.  Yaptığımız tüm organizasyonlara yüzlerce kişi katılıyor. Buradan anlıyoruz ki; partimize özlem var” dedi.

"DAVAMIZ BELLİ"
Ejderoğlu şöyle devam etti: “Bir aylık seçim sürecinde milletvekili adaylarımızla sahada olacağız. Vatandaşlarımıza hedeflerimizi anlatacak, ülkemizi eskisi gibi yine saadet dolu günlere nasıl taşacağımızı konuşacağız. Kentimiz, 11 milletvekili adaylarımızı yakından tanıdıkça, her şeyi daha iyi görecek. Bizler dava insanlarıyız. Davamızı bilenler zaten milli görüşün çatısı altında yine bulaşacaktır”