Organize suç örgütü lideri olmaktan hüküm giyen, uzun yıllar cezaevinde kalan ve bir dönem de Kandıra Cezaevi’nde yatan Sedat Peker, ülke genelinde düzenlenen ‘teröre lanet’ mitinglerinde AKP’ye oy istiyor. Mitingi ilki, önceki gün Peker’in ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketi Rize’de yapıldı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı miting de Peker, kendisini eleştiren MHP üst yönetimini inanılmaz eleştirdi.

 
MHP’Yİ ELEŞTİRDİ
Geçmişte MHP’li kimliğiyle tanınan ancak kısa süre önce AKP’ye yaklaşan Sedat Peker, “Benim için ‘suç örgütü, mafya’ demişler. Bu organizasyonu yapanlar için ‘sarayın kemik yalayıcısı’ demişler. Onlara hakkımı helal etmiyorum. Allah’a şükür ben kemik yalamadım, yalamam. Ömrüm savaşarak geçti. Bunu yapanlar palyaçolardır. Aslanlar palyaçolardan korkmaz, sadece onlara gülerler. Biz aslanız, aslan" dedi.
 
30 EKİM’DE İZMİT’TE
Rize mitinginde AK Parti’ye övgü yağdıran ve AK Parti’nin tek başına iktidar olması için oy isteyen Peker’in miting yapacağı iller arasında Kocaeli de var. Peker, 30 Ekim Cuma günü İzmit Perşembe Pazarı alanında ‘teröre lanet’ mitingi yapacak. Mitingin saati henüz belli değil. Peker’in miting yapmak için İzmit’i seçmesi manidar karşılandı. Bunda uzun süre Kandıra’da cezaevinde yatmasının payı olduğu düşünülüyor. Bakalım İzmitliler bu mitinge ilgi gösterecek mi?