CHP Kocaeli Milletvekili aday adayı olan Sedat Tatar, açıklama yaparak, “Adaylığım genel merkez tarafından uygun görülmedi, listede yer almadım. Şimdi hedef CHP’yi iktidar yapmaktır” dedi

 

3 yıl CHP Gebze ilçe başkanlığı görevini üstlenen ve daha sonra milletvekili aday adayı olan Sedat Tatar, dün açıklanan 11 kişilik listede yer almadı. Tatar, bunun üzerine bir açıklama yayınladı.
 
İşte Sedat Tatar’ın açıklaması;
1998 Yılında üye olduğum Gebze CHP’sinde bugüne kadar örgütümüzün ve halkımızın bana verdiği görevleri anlımın akıyla bilgim ve gücüm oranın da yapmaya çalıştım. 28.08.2011 tarihinde devraldığım Gebze CHP ilçe başkanlığı görevini, 23.12.2014 tarihine kadar sürdürdüm. Parti içerisinde yapılan bütün eleştirilerden faydalandım. Parti içi demokrasiyi özümseyerek uygulamaya özen gösterdim. Seçimlerde belirlenecek adayların örgütümüzün tüm üyelerinin katılımıyla belirlenmesinden yana tavır aldım. 30 MART 2014 de yapılan Yerel seçimlerde adaylarımızın belirlenmesinde Yönetim olarak bu yönde karar aldık ve uyguladık. Alın terinin ve emeğin en yüce değer olduğuna hep inandım.
    Ülkemin ve yaşadığım kentin bana yüklediği sorumluluk gereği; yaşamım boyunca edindiğim bilgi ve deneyimlerimi daha üst görevlerde bulunarak daha etkin hizmet etme amacıyla 07 HAZİRAN 2015 yılında yapılacak seçimlerde Milletvekili Aday Adayı oldum. Her ne kadar benimsemesem de Partimizin almış olduğu merkez ataması kararı nedeniyle bu isteğim Genel merkezce uygun görülmedi. Listede yer almadım. Şimdi hedef CHP sini iktidar yapmaktır. Halkın talep ve istemlerinin karşılanmadığı, egemenlerin hukukunun geçerli olduğu, bir kişinin buyruğuyla bu ülkeyi yönetmeye kalkan AKP iktidarını alaşağı edinceye kadar siyasi mücadelemiz devam edecektir. Haksızlığı ve hukuksuzluğu kim yaparsa yapsın bir gün mutlaka halka hesap verecektir. Demokrasi, Özgürlük ve İnsan hakları mücadelemiz artarak devem edecektir.
   Bugüne kadar Kocaeli halkının ve Kocaeli CHP örgütünün şahsıma karşı göstermiş olduğunu ilgi ve desteğinden dolayı teşekkür eder, Milletvekili Listesinde yer alan aday arkadaşlarıma başarılar diler, saygılarımı sunarım.