Tunceli'de Jandarma Özel Harekat timleri ile bir grup PKK'lı terörist arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada Kandıralı Tabur Komutanı Binbaşı Yavuz Sonat Güzel yaralandı. Elazığ'a kaldırılan 39 yaşındaki Sonat, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu. Şehit ateşi binbaşının baba ocağı Kandıra'ya düştü.
 
BABA OCAĞINDA YAS VAR
Oğullarının şehit olduğu haberini alan, Kandıra'nın Akdurak Mahallesi'nde oturan memur emeklisi baba Yılmaz Güzel ile anne Emine Güzel yasa boğuldu, yakınları sinir krizleri geçirdi. Olayı haber alan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, ilçe jandarma komutanı ve kaymakam şehidin baba evine gitti. Öte yandan durumu haber alan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet'in de şehidin baba evine doğru yola çıktığı öğrenildi.
 
AİLESİ BAYRAMDA KANDIRA'DAYDI
Ayrıca şehit binbaşının eşi ve çocukları Kurban Bayramı tatilini Kandıra'da geçirdi. Şehit binbaşı Yavuz Sonat Güzel'in ailesi Kurban Bayramı'nın 3 gününü Kandıra'da geçirdi. Acı olaydan önce şehidimizin eşi ve çocukları, tatillerini bitirerek Ankara'ya doğru yola çıktı.
 
ÇATIŞMADA YARALANDI
Güvenlik güçlerinin Tunceli'de PKK'ya yönelik karadan ve havadan operasyonu devam ediyor. Bu operasyonlar doğrultusunda Tunceli merkeze bağlı Demirkapı köyü Yapraklı mezrasında saat 14.30 sıralarında, arazideki asker ve PKK'lı teröristler arasında bölgedeki ormanlık alanda çatışma çıktı. Yaşanan çatışmada Tabur Komutanı Binbaşı Yavuz Sonat yaralandı. Yaralanan Tabur Komutanı Sonat bölgeye gelen skorsky tipi helikopterle Elazığ'a kaldırıldı. Binbaşı Yavuz Sonat, yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit oldu.