AK Parti’den milletvekili aday adayı olan emekli İmam Şener İnce’ye muhtarlar. Sivil toplum kuruluşları, STK yöneticileri ve çok sayıda yakını destek verdi

 

AK Parti’de 1 Kasım erken genel seçimlerinde aday adayı olan isimler arasında en sürpriz isimlerden biri olan Şener İnce, başvuru belgelerini teslim etti. Çok sayıda vatandaşın, eski belediye başkanları, muhtarların ve sivil toplum kuruluşunun yöneticisinin katıldığı başvuru töreninde İnce, başvurunu İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’a teslim etti.

 

CHP VE MHP ENGEL OLDU

Şener İnce’nin salonu doldurarak farklılığını gösterdiğini belirten İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Şener İnce kentte kıymetli çalışmalar yapan bir kardeşimizdir. 7 Haziran seçimlerinde ders çıkardık. Milletimizi belki incittik, belki yeterli ilgi göstermedik. Bunların hepsini not ettik. Biz koalisyon için elimizden geleni yaptık. MHP ve CHP koalisyon kurulmaması için engel oldular. Bugün kabinede iki bakanın olmasının tek suçlusu MHP ve CHP’dir. Umarım milletimiz yaşanan bu süreçlerin cevabını verecektir” dedi.

 

ŞEHRİMİZE HİZMET EDECEĞİZ

Doğup büyüdüğü şehre hizmet etmek için aday adayı olduğunu ifade eden Şener İnce, doğru zaman, doğru insan, doğru mekan üçleminin bugün örtüştüğünü görüyoruz. Makama değil hizmete, almaya değil vermeye, milletvekilliğine değil milletin vekilliğine talibiz. İrade bizden, karar parti büyüklerimizden, takdir Allah’tan” dedi.

 

ŞENER İNCE KİMDİR?

1971 yılında İzmit’e doğan Şener İnce, Eskişehir Anadolu Üniversitesi iki yıllık Yönetim Organizasyonu ve Yerel yönetimler eğitimi aldıktan sonra Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesini okudu. Refah partisinde siyasette başlayan İnce, Diyanet Vakıf-Sen’in Kocaeli Şube başkanlığını yaptı. Emekli İmam olan İnce, İzmit Mehmet Akif Ersoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin dernek yöneticiliğini yaptı. Özel bir tur şirketinin ortağı olan İnce, çeşitli dergilerde yayınlanan şiir ve makaleleri bulunmakta. İnce, evli 3 çocuk babası.