Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci ve Özel Kalem Müdürü Cengiz Gürkan'a ölüm tehditleri gelmeye başladı.

30 Mart 2014 yerel seçimlerinden Çayırova Belediye Başkanı olarak çıkan Şevki Demirci makam aracı kullanmamak, belediyenin yapabileceği işleri belediye bünyesinde yaptırmak ve belediye bütçesine yük getiren lüzumsuz etkinlikleri iptal ettirmek başta olmak üzere almış olduğu bir dizi tasarruf tedbirleri ile kısa sürede borç ödeme sıkıntısı çeken belediyenin borçlarının büyük bir bölümünü ödedi.

Belediye sırtından ranta müsade etmeme kararlığında olan Başkan Şevki Demirci'nin özel işyeri önünde geçtiğimiz yıl kimliği belirsiz kişilerce silah atılmıştı. Şimdi de araçlarının lastiğinin kesildiği ve ölüm tehdidi içerikli telefonlar geldiği iddia edildi.

Özel Kalem Müdürü Cengiz Gürkan'ın kullandığı aracın ve başkanlık makam otomobilinin gece yarısı park halindeyken lastiklerinin kesildiği ve lastikleri kesen kimlikleri belirsiz kişilerin, Cengiz Gürkan'ın cep telefonundan arayarak "bu bir ilk uyarı" dedikleri ve başkan ile kendisinin araçlarına bomba koymakla tehdit ettikleri iddia edildi.

Olayın polise intikal etmesi ile birlikte, Çayırova ve Gebze İlçe Emniyet Müdürlüklerinin konu ile ilgili olarak kapsamlı bir çalışma başlattıkları öğrenildi.