Yüksek standartlara sahip ve birçok ülkede tercih edilen, Siemens'in Gebze tramvay fabrikasında üretilecek modeller, hem Türkiye hem de Avrupa ülkeleri başta olmak üzere birçok ülkede kullanılacak. Yaklaşık 30 milyon Euro'luk bir yatırımla hayata geçirilecek yeni fabrika, Siemens Ulaşım Bölümü için önemli bir üretim merkezi konumunda olacak ve ihracat geliri ile de Türkiye için katma değer yaratacak.

TANITIM YAPILDI 

Siemens Ulaşım Bölümü, raylı sistem ulaşım araçlarının yanı sıra şehir içi ve şehirlerarası raylı sistemlere yönelik sinyalizasyon ve elektrifikasyon çözümlerini de fuar kapsamında ziyaretçilere tanıttı. Siemens'in raylı sistemlerde akıllı elektrifikasyona yönelik yaklaşımını ortaya koyan "Sonsuz Evrim" sloganı, akıllı şehirlerin ihtiyacı olan raylı sistem elektrifikasyonları için geleceğe yönelik çözümleriyle dikkat çekiyor.

Siemens kapsamlı raylı sistem portföyüyle gün geçtikçe artan ulaşım gereksinimlerini karşılarken, enerji verimliliği sağlayan çevre dostu ürünleriyle sistem maliyetlerini azaltıyor ve erişilebilirliği yükseltiyor. Güçlü tasarım ve yenilikçi teknolojiyle geliştirilen Siemens ürünleri, sürdürülebilir yolculuklar ve bağlantılı şebekeler sunarak bugünün raylı sistemlerine geleceği öngörerek çözümler sunuyor.