Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, henüz resmen adaylığı ilan edilmese de yeniden Büyükşehir adayı gibi çalışmalarını sürdürüyor. Karaosmanoğlu, dün AKP İl Kadın Kolları  yönetim kurulu toplantısına katıldı. Bu toplantaya, Başkan’ın 41 yıllık hayat arkadaşı, eşi Behiye Hanım da geldi ve sürpriz yaparak İbrahim Karaosmanoğlu’nun Öğretmenler Günü’nü kutladı.

AKP İl Kadın Kolları yönetiminin Oya Tuncel Başkanlığındaki toplantısı, Behiye Hanım’ın çiçek vererek eşinin Öğretmenler Günü’nü kutlamasıyla birlikte bir  kutlama şölenine dönüştü.  Oya Tuncel de Karaosmanoğlu’nu bir gömlek hediye etti. Tuncel, “Partimizin adaylarının  seçimi kazanması için elimden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

LİSE 2’DE EVLENDİM

Toplantıda konuşan Başkan Karaosmanoğlu, AKP’li kadınlara şöyle seslendi:

“-Öğretmenlerimizi unutmayalım. Her fırsatta anne-babalarımızın da hayır dualarını alalım. Çocuklar için en güzel öğretmenler anneleridir.Bana mesleğim sorulduğunda hala öğretmen olduğumu söylüyorum. Eşimli 41 yıllık mutlu bir evliliğim var.  Lise 2 nci sınıfta evlendim. 5 çocuğum, 10 torunum var. Şimdi de onlara öğretmenlik yapıyorum.”

Başkan Karaosmanoğlu, partinin başarılarında partili kadınların çalışmalarının büyük payı olduğunu da vurguladı, “Hükümetimiz, ileri görüşlü Başbakanımız olmasaydı, Kocaeli’de yapılanların onda birini yapamazdık” dedi.

GENEL MÜDÜRÜ NEDEN CEZAEVİNDE

Karaosmanoğlu, partili bayanlardan  dualarını da istedi, konuşmasında sözü CHP’nin İzmit adayı Sefa Sirmen’e de getirerek şöyle konuştu:

“- CHP’liler bile bile yanlış yapıyorlar. Sirmen’in Genel Müdürü neden cezaevinde yatıyor? Ben olsam kahrolurdum. Suç, cezaevinde yatanların değil, onları bu suça itenlerindir. Bu milletin bir kuruşunu yiyen iflah olmaz. “