İzmit’in en eski matbaacılarından Yusuf Şen, Eski Fotoğrafçılarından Eyüp Esen ile İzmit Belediyesinde 4 Başkanla çalışan İnşaat Mühendisi Bilal Karakuş’la kent içi esnaf ziyaretleri kapsamında buluşan AK Parti Milletvekili Aday Adayı Mustafa Soydabaş, İzmit’in yaşayan üç çınarı ile eski günleri andı.
1951-60 ve 1973-80 Yıllarında arasında Belediye Meclis Üyeliği yapan Matbaacı Yusuf Şen, 1973-77 Yılları arasında Mecliste görev yapab Eyüp Esen ve Enver Atafırat, Leyla Atakan, Erol Köse ve Cevdet Bağdat döneminde İnşaat Mühendisi olarak görev yapan ve izmit’in imarına yöne veren Bilal Karakuş’la eski İzmit günleri konuşan Ak Parti Aday Adayı Mustafa Soydabaş nostaljik sohbete doyamadı.
 
İzmit’in çınarlarına uzun ve sağlıklı bir ömür dileyen Ak Parti Aday Adayı Mustafa Soydabaş Şen, Esen ve Karakuş’tan dualarında hatırlamalarını diledi.
 
 


Mustafa Soydabaş 1959 yılında İzmit'te doğdu. Evli ve 3 çocuk babası. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 1981 yılında mezun oldu. Ayrıca Kocaeli Üniversite İşletme ve İktisat Enstitüsü Yönetim ve İşletme Programı'nı bitirdi. İzmit Belediyesi'nde İmar ve Fen İşleri Müdürlükleri'nde çalıştı. 1999 yılındaki yerel seçimlerde BBP İzmit Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı. 2004 yılındaki yerel seçimlerde de AKP Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan aday adayı oldu. 5 yıl Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Genel Sekreter Yardımcılığı'nı yaptı. 2011 yılındaki genel seçimlerde AKP Kocaeli milletvekili aday adayı oldu.