SP TERÖR REÇETESİNİ AÇIKLADI
Saadet Partisi Bursa İl Başkanı. Mehmet Atmaca, Saadet Partisi Gölcük İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği aylık divan toplantısında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Son günlerde artan terör olayları ile Cizre ve Silopi'de sokağa çıkma yasağına  dikkat çeken açıklamalarda bulanan Atmaca, Cizre ve Silopi'deki hendeklerin sadece mahalleleri değil, gönülleri de birbirinden kopardığına vurgu yaparak, Saadet Partisi'nin hazırladığı terör reçetesini kamuoyuyla paylaştı.
 
BİRLİK VE BERABERLİK ÖNEMLİ
Ülke olarak gergin ve hassas günler yaşadıklarını belirterek, konuşmasına başlayan Atmaca, “Bir yandan hiç lüzumu yokken Suriye ile yaşadığımız gerginlik, diğer yandan Rusya ile yaşadığımız derin kriz, öbür yandan etrafımızı saran ateş çemberi. Namluları İslam dünyasına çevrilmiş onlarca savaş gemisi. Akdeniz askeri gemilerin kaynaştığı bir savaş gölüne dönüşmüştür. Bu durum adeta ‘Melhame-i Kübra'nın habercisi gibidir. İslam dünyası yeni bir haçlı seferiyle karşı karşıya. Böyle hassas dönemlerde bir ülke için en önemli şey elbette birlik ve beraberliktir” dedi.
 
SAADET'İN TERÖR REÇETESİ
Atmaca, “Türkiye'nin farklı bölgelerinde yaşanan terör olaylarının son bulması için Saadet Partisi olarak hazırladıkları ‘terör reçetesi'ni de kamuoyuyla paylaşan Atmaca, ‘kerim' devlet anlayışına vurgu yaptı. İşte 6 maddelik ‘Saadet Reçetesi;' Sıkıyönetimin ön plana çıktığı gardiyan devlet yaklaşımıyla değil, şefkat ve kardeşliğin esas alındığı “kerim” devlet anlayışıyla hareket edilmelidir. Ne olursa olsun hukuktan ve meşru zeminden ayrılmamalıdır.  Siyasetin acilen dilini düzeltmesi ve kutuplaşmadan vazgeçmesi gerekmektedir.” Dedi.