Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik olarak bu yıl ikincisini düzenleyeceği Spor Ligi müsabakalarının tarih ve yerleri belli oldu.
 
12 ilçeyi kapsayacak olan Spor Ligleri Gebze ve İzmit’te yapılacak. 5-16 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Spor Ligi çerçevesinde masa tenisi, atletizm ve satranç müsabakaları düzenlenecek. Büyükşehir Belediyesi, öğrencilerin okul takımlarıyla katılacağı Spor Ligi organizasyonunu Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütecek.
 
Spor Ligi 5 Mart Çarşamba günü Satranç müsabakası ile İzmit ve Gebze’de eş zamanlı olarak start alacak. Gebze’deki müsabakanın merkezi Gebze Kapalı Spor Salonu, İzmit’te ise Atatürk Spor Salonu olacak. 6 Mart Perşembe günü her iki merkezde devam edecek olan satranç müsabakasının finali, 17-18 Mart tarihleri arasında İzmit Hasan Gemici Spor Salonu’nda yapılacak.
 
Spor Liginin ikinci müsabakası ise masa tenisi branşında 6-14 Mart tarihleri arasında yapılacak. Bu müsabakaların merkezleri; İzmit’te Seka Sporcu Eğitim Merkezi, Gebze’de ise Gebze Kapalı Spor Salonu olacak. Gebze’deki müsabakalar 7 Mart Cuma günü gerçekleştirilecek. Masa Tenisi branşının finali 14 Mart Cuma günü Seka Sporcu Eğitim Merkezi’nde yapılacak.
 
Spor Liginin son müsabakaları ise 10-17 Mart tarihleri arasında Atletizm Branşında düzenlenecek. Gebze’de Alaettin Kurt Stadı’nın evsahipliği yapacağı müsabakaların İzmit’teki merkezi ise Outlet Yanı Atletizm Pisti olacak. Branşın final müsabakaları ise İzmit Atletizm Pisti’nde 17 Mart Pazartesi günü gerçekleştirilecek.
 
Lig Şöleni için başvuru süresi 24 Şubat Pazartesi günü başlayacak ve 3 Mart Pazartesi günü sona erecek. Başvurular, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin www.kocaeli.bel.tr resmi web adresi üzerinden verilecek “Büyükşehir Spor Ligleri Başlıyor” linkindeki başvuru formlarıyla yapılacak. Okullar, liglerle ilgili tüm bilgiye de yine bu link üzerinden ulaşılabilecek.
 
Lig Şöleni’nin tamamlanmasının ardından 19 Mart Çarşamba günü Şampiyonlar Gecesi düzenlenecek. Şölende, dereceye giren öğrenciler kupa ve madalyaların yanı sıra sürpriz hediyelerini Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun elinden alacak.