Gebze Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Bilişim Vadisi Teknoparkı ABD'nin San Francisco eyaletindeki Silikon Vadisi’nde ‘StarTURK’ isimli kuluçka merkezi kuracak. 

GTÜ, YTÜ, İTÜ, HKÜ ve Bilişim Vadisi güçlerini hayırlı bir iş için birleştirdi. Türkiye’nin en güçlü konsorsiyumu teknolojiyi ithal etmek ve Türk yatırımcısını global pazarlara açmak için buluştu. KOSGEB’in desteğiyle Amerika’daki Silikon Vadisi’nde “Uluslararası Kuluçka Merkezi” kuracak konsorsiyum üyeleri, çalışmalarına düzenledikleri ortak imza töreni ile startı verdi. 

31 Mart tarihine kadar yazılan projeyi KOSGEB’e teslim edecek olan konsorsiyumun ilk resmi lansmanı Yıldız Teknik Üniversitesi rektörlüğünde Rektör Prof. Dr. İsmail Yüksek’in ev sahipliğinde gerçekleşti. Törene Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün hem üniversiteyi hem de Bilişim Vadisi’ni temsilen katılırken, İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz ve ilgili kuruluşların yöneticileri de yer aldı.