Edinilen bilgi ve iddialara göre; İl Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Yunus Timleri Kandıra Gişeler’de rutin olarak yaptıkları uygulama esnasında durumundan şüphelendikleri 34 GP 9174 plakalı aracı durdurmak istedi. Uygulamaya takılan sürücü, polisleri gördüğünde önce durur gibi yaptı, ardından da gaza basarak polislerin üzerine aracı sürerek hızla kaçmaya çalıştı.
 
KOVALAMCANIN ARDINDAN YAKALANDILAR
Uygulamada olan Yunus Timleri hemen kaçan aracın peşine düştü. Araç ile Yunus Timleri arasında yaşanan amansız kovalamacanın ardından Yunun Timleri aracı durdurdu. Araç içerisindeki şahıslar bu kez araçtan inerek kaçmaya çalıştı. Yunus Timleri kaçmaya çalışan 2 kişiyi hızla yakalayarak gözaltına aldı.
 
ÖRGÜTLÜ HIRSIZLIK VE GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI
Gözaltına alınan 2 şahsın kaçma nedenleri GBT sorgusunda anlaşıldı. Şahıslardan Süleyman A. ile Sebahattin A.’nın 15 ayrı suçtan aradıkları belirlendi. Şahısların işlediği suçlar arasında konut hırsızlığı, göçmen kaçakçılığı ve örgütlü hırsızlık suçlarının da bulunduğu öğrenildi. Gözaltına alınan 2 kişi İl Asayiş Şube Müdürlüğünde işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.