Geçtiğimiz yıl Akdeniz Üniversitesi'nde yaşanan 'tacizci cezalandırma' olayın bir benzeri bu kez Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nde yaşandı. Arkadaşlarının taciz edildiğini iddia eden bir grup kadın öğrenci fakülte kantininde yakaladıkları bir erkek öğrenciyi tekme tokat dövdü. Bu sırada başaka bir öğrenci de kantinde bulunun diğer arkadaşlarına olayın nedenini açıklayan bir konuşma yaptı.

İŞTE SANİYE SANİYE DAYAK ANI!


Yapılanlara karşılık vermeyen ve güvenlik görevlileri tarafından öfkeli kalabalığın elinden alınan öğrenci "kime ne yapmışım açıklayın" diyerek kendini savundu. Bu sözlere karşılık gruptakiler "gönderdiğin mesajlar halen telefonda duruyor" ifadelerini kullandı. Güvenlik görevlerinin erkek öğrenciyi uzaklaştırmasının ardından olay sona ererken kantinde bulunan ve olaya şahit olan diğer öğrenciler alkışlarla kadın öğrencilere destek oldu.

DAHA ÖNCE DE YAŞANMIŞTI

Geçtiğimiz yıl kasım ayında Akdeniz Üniversitesinde okuyan  Üniversiteli Kadınlar Grubu, arkadaşlarını taciz ettiğini iddia ettikleri bir genci ararken dersi basmıştı. Derste bulunmayan genç kantinde otururken bulanarak teşhir edilmişti.


TACİZLE SUÇLANAN ÖĞRENCİ İNTİHARA TEŞEBBÜS ETTİ
Olayın ardından grup üyeleri tarafından teşhir edilen Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) öğrencisi 21 yaşındaki S.D., fakülte önünde intihar girişiminde bulundu. Tedavisi yapılan S.D., "Tacizci değil, öğrenciyim" açıklamasında bulunmuştu. Olay günlerce kamuoyunda eylem tarzı nedeniyle tartışılmıştı.