AKP ile koalisyon konusunda uzlaşamayan CHP’de olası erken seçim çalışmaları başladı. Konuyla ilgili olarak CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan il binasında basına açıklamalarda bulundu. CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, koalisyon sürecini değerlendirdi ve AKP’nin bu süreçte samimi olmadığını söyledi.
 
PARTİ DEĞİL ÜLKE ÖNEMLİDİR
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “ Türkiye için geniş tabanlı bir umut doğmuştu. Bu geniş tabanlı bir hükümet hem iş dünyası hem de halkımız açısından bir umuttu. Ama sonunca baktığımızda, ilk günden beri Sayın Davutoğlu koalisyonu istiyor ama Cumhurbaşkanı bunu istemiyordu. CHP hiçbir zaman koltuk sevdası üzerinden bir siyaset yapmadı. Biz her zaman bizim için parti değil ülke önemlidir dedik.
 
AKP 1 AYLIK EMEĞİ HEBA ETTİ
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, “Biz 5 ana madde ile masaya oturmuştuk. Ama AKP koalisyon tartışmalarına dair girmeden bir aylık emeği heba etti. Bundan sonraki sürece baktığımız da gördüğümüz o ki bu işin AKP tarafından sonuçlanmayacak. Şuan da MHP ile  görüşmeleri var. Ama görüşmelerden bir şey çıkacağını sanmıyorum. AKP samimi değil. Kaç aydır bakanlıklar hala yetkileri olmadığı halde görevlerine devam ediyor. Bence 29 Kasım’da erkem seçim olacak. Adına erken seçim koymayalım. Seçim yenilemede diyebiliriz” ifadelerini kullandı.