CHP’nin ünlü sanayicilerinden Tahsin Tarhan, partisinin kentimizde hazırladığı, oldukça ses getiren millevekili listesinde, üst sıralardan yer bulmasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu

 

Kentimizle ilgili tahlillerini sıralayarak söze başlayan Tarhan, “Kocaeli 13 OSB’si ve 41 limanıyla Türkiye’nin sanayi ve ekonomi anlamında önemli ve stratejik bölgelerinden de bir tanesi. Milli gelire en büyük katkıyı sağlıyoruz ama gelir dağılımında ki uçurumun da önüne geçemiyoruz. Ben Tahsin Tarhan olarak bu kentin sorunlarını biliyorum ve önemsiyorum. Çözümün CHP iktidarında, partililerimiz ve genel başkanımız tarafından seçilen pek çok kıymetli isimle beraber geleceğinin de bilincindeyim’’ dedi.
 
TEK HEDEF CHP İKTİDARI
Sözlerine devam eden tecrübeli politikacı Tarhan, “Partim beni kentimiz sıralamasında iyi bir noktaya koyarak hem bir teveccüh gösterdi, hem de çok önemli bir görev verdi bana. Kocaeli’nin sorunlarını iyi biliyorum ve bu kentin sorunlarını çözüp gelecekte çocuklarımıza daha güzel bir ülke teslim etmek istiyorsak öncelikli olarak ülkemizin en büyük ihtiyacı olan CHP iktidarını tesis etmemiz ve bu gergin ortamdan kurtulmamız gerekiyor. Bu günden itibaren tek hedefimiz CHP iktidarıdır’’ dedi.
 
CHP İÇİN BİR MİLATTIR
Son olarak sıralamaya ilişkin olumlu tartışmalara da değinen Tarhan, "Aslında ben sıralamayı önemsemiyorum, dediğim gibi tek hedefim var CHP iktidarı. Aday adayı olan 39 arkadaşımız, parti örgütlerimiz, kadın kollarımız ve gençlik kollarımızla bu süreci iyi değerlenirerek CHP’yi birinci parti yaparak iktidara taşıyacağız. Bu gün Kocaeli’de bir ilk yaşanıyor. Türkiye’de her zaman ikinci plana itilen kadınlarımızla ilgili genel merkezimizin samimi tavrı, çok önemlidir. Kadınlarımız bundan böyle CHP siyasetinde kendilerine çok daha rahat yer bulabilecekler. Bu CHP açısından bir milattır” dedi.