CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan gerçekleştirdiği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. CHP'li Tarhan koalisyonun olma ihtimalinin yüzde 25 olduğunu söyledi

 
 
Gebze Antik Kafe’de bu sabah gerçekleştirilen basın toplantısına Tahsin Tarhan’ın yanı sıra CHP Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz, Dilovası İlçe Başkanı İrfan Ertürk, Çayırova İlçe Başkanı Selahattin Kaya, CHP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Musa Yılmaz, il yöneticisi Ahmet Özmet ve Nuri Kaymak, CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Orhan, CHP Gebze İlçe Kadın Kolları Başkanı Birgül Belek, CHP Darıca İlçe Kadın Kolları Başkanı Serap Aydın katıldı.
 
ERKEN SEÇİME HAZIRIZ
İlk olarak CHP Gebze İlçe Başkanı Yakup Yılmaz bir konuşma yaparak, "Bugün ülkenin kilitlendiği bir gün olacak. Bu görüşmeden yeni bir yol haritasının çıkacağı malum. Bu görüşmeyi önemsiyoruz. Çünkü son zamanlarda yaşanan çatışmalardan dolayı öncelikle parlamentonun çalışması gerekir. CHP geçtiğimiz günlerde TBMM'yi olağanüstü toplantıya çağrıldı. Bu kan ve gözyaşının durmasından yanayız. CHP tüm kadrolarla erken seçime hazırız. CHP tüm ilçe ve il örgütlerinde kongre süreci başladı. Bunun programını yaptık. Biz parti içi demokrasi mücadelesine de hazırız."
 
ÜLKE 20 YIL GERİYE GİTTİ
CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, "7 Haziran seçimlerinde 4 parti meclise girdi. Ancak iki aydır bir belirsizlik var. Olası bir erken seçim için gündem yaratılıyor. Bu belirsizlik ülkeyi 20 yıl geriye götürdü. Suruç olayı ile birlikte canımız yanmaya başladı. Türkşye 1990 yıllardaki karanlık günlere döndü. Tüm siyasi partililere sorumluluk düşüyor. Barış süreci tüm partilerin katılması gerekiyor. PKK biran önce silah bırakmalı. 
 
KOALİSYON YÜZDE 25
CHP olarak elimizi taşın altına koyduk. Bu süreçte kamuoyunda takdir toplayan tek parti CHP. CHP olarak gün geldi Suruç, Kobine, Diyarbakır'da olduk. Ülkeye barış gelecekse TBMM'de görüşülüp ele alınmalıydı. Koalisyon görüşmeleri kapsamında bugün tarihi bir gün. Koalisyona yüzde 25 şans veriyorum. Çünkü Davutoğlu ne kadar koalisyon istese de cumhurbaşkanı kaos yaratarak tekrar seçime gitmek istiyor. Bugün tekrar seçim olursa AKP'nin oyu düşecek. Bugün seçim olsa 7 Haziran'dan farklı bir sonuç çıkmaz.
 
CHP SEÇİME HAZIR
CHP seçime hazır bir parti. Gebze'nin Kocaeli'nin sorunlarını biliyorsunuz. TBMM'ye gittik kaosun içine düştük. Mecliste toplam 6 önerge verdim. Bu bölgenin sorunlarını iyi bilen biri olarak sizinle birlikte bu yolu yürüyeceğim. Bu ülkede barış olsun. Bu ülke gelecekte Avrupa ve bölgenin önderi olsun.