Çayırova’daki esnaf turu sırasında çok ilginç bir tespitte bulunan CHP adayı Timur Koç, “ilçemiz bir cazibe merkezi haline getirilemediği için bölgemiz ve esnafımız kalkınamıyor” dedi.

Çayırova Belediye Başkan adayı Timur Koç, Özgürlük ve Atatürk Mahallesi esnafını tek tek dolaşıp, hayata geçirecekleri projeler hakkında bilgiler verdi ve onlardan destek istedi. Koç’un esnaf ziyaretlerine ilçe başkanı Rasim Meriç, kadın kolları başkanı Türkan Kılıç, ilçe yöneticileri ve meclis üyesi aday adayları katıldı.

PROJELERİ ANLATTI
Adnan Kahveci ve Aşık Veysel Caddesi esnafının tamamını gezen CHP adayı Timur Koç, göreve geldiklerinde başta Çayırova sınırlarının yeniden belirlenmesi, ulaşım ve trafik sorunu, bölgenin çekim merkezi haline getirilmesi gibi gerçekleştirilecek hizmetler ile esnafın sıkıntılarının çözümüne nasıl destek olunacağını anlattı.

KISIR DÖNGÜ SÜRER
Timur Koç, Çayırova’nın çekim merkezi olmadan esnafın kalkınmasının zor olacağına dikkat çekti. Koç, “İçine kapalı yaşayan ilçelerden biriyiz. Alışveriş için Çayırova’ya gelip giden yok. Bölgemizdeki işletmelerde çalışanlarda hem burada yaşamıyor hem de esnafımıza katkı sunmuyor. Nedeni ise, Çayırova’nın cazip hale getirilememiş olmasıdır. Bölgede yaşayanlar ile esnaflarımızın ticareti geliştirmeleri mümkün değil. Kent çekim merkezi haline getirilebilirse, en başta esnafımız kalkınır ve gelişir” dedi. Göreve geldiklerinde, uygulayacakları projeler ile esnafında yüzünü güldüreceklerini vurgulayan Koç, halkın 30 Mart’ta fırsat verilmesini istedi.