Kocaeli Ova Gençlik Derneği Başkanı Yusuf Turan Dilovası'nda gerçekleşen ''Dilovası'nda çöp istemiyoruz'' protestosu sırasında CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan'ın sözünü keserek ''Milletvekili Hilal Kaplan TBMM bölge milletvekili olduğu halde Dilovası'nın sorunları ile ilgili herhangi bir girişimi bulunmadığı halde, tamamen siyasi şov amaçlı, açıklama yapma girişimini kınıyorum, burda engellenen şovunu TBMM YAPSIN..!!! '' demişti.
 
Bu tepkinin ardında bugün CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan konuyu TBMM'sine taşıdı. 
 
CHP Kocaeli Milletvekili Mehmet Hilal Kaplan, Dilovası’ndaki çevre kirliliğini dile getirmek amacıyla TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Kaplan toplantıyı, Dilovası kurucu Belediye başkanı Ercan Dalkılıç ve çevre aktivisti Ramazan Akpınar ile birlikte yaptı. 
 
Dilovası bölgesinde defalarca protesto gösterisi düzenlediklerini belirten Kaplan, “Dilovasında beyaz kefen giydin Kocaeli Büyükşehir belediye binasının önüne gittik protesto ettik sonuç alamadık. Dilovası halkı bir araya geldi biber gazı jopla karşılık buldu. Çevreyi korumak için yeni bir protesto yapacağız. Ramazan kardeşimiz Dilovasında yaşayan genç bir arkadaşımız. Dilovası’nda doğdu Diyovası’nda büyüdü onun kendi dili ile bir müzik tarzı var bu müzik tarzı ile çevreye daha duyarlı kamuoyunun dikkatini çekmek için biz Dilovası’nı gündemde tutmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.